NEWSLETTER MEGAKOŚCIOŁA WRZESIEŃ 2018

0
568
#MegaChurch #Megakosciol #IPPTV

NEWSLETTER MEGAKOŚCIOŁA WRZESIEŃ 2018

Mamy kolejnego doktora kreacjonistę. We wrześniu została obroniona chyba pierwsza w najnowszej historii Polski praca naukowa atakująca teorię ewolucji. Dotyczyła kluczowej pozycji z dziedziny teorii informacji i genetyki „Podpis w komórce” („Signature in the Cell”) profesora Stephena Meyera. Promotorem pracy był profesor Kazimierz Jodkowski z Uniwersytetu Zielonogórskiego, który od lat w swojej pracy naukowej zajmuje się sporem kreacjonizm-ewolucjonizm. Wielkie gratulacje dla doktor Małgorzaty Gazdy!

Mamy już za sobą pierwszy tydzień pobytu w USA. Odwiedziliśmy Liberty University, gdzie Kornelia Chojecka i pastor Paweł Chojecki mieli okazję przedstawić studentom sytuację w Polsce. Na wykład przyszło ponad 100 studentów i naukowcy z Wydziału Psychologii. Następnego dnia profesor Marilyn Gadomski udzieliła wywiadu naszej telewizji. Bóg prowadził nas w niesamowity sposób, by spotkać ludzi zainteresowanych współpracą z Polską. Prosimy o modlitwę, by Bóg dał owoc tych rozmów.

Odwiedziliśmy również Muzeum Kreacjonistyczne i Arkę, gdzie rozmawialiśmy z profesorem Terrym Mortensonem o dalszej współpracy. Planujemy wydać po polsku jedną z książek polecanych przez Profesora.

W sobotni wieczór 29 września niedaleko Chicago w Jackson Creek Fellowship Church miało miejsce spotkanie ewangelizacyjne i zjazd Polonii od Calgary, Montrealu, Toronto w Kanadzie po Nowy Jork, New Jersey, Michigan i Massachusetts. Oczywiście Polacy z Chicago również nie zawiedli, było około 100 osób! Spotkanie równolegle tłumaczyliśmy na język angielski dla przybyłych Amerykanów. Następnego dnia na polsko-amerykańskim spotkaniu niedzielnym odbył się chrzest dziewięciu uczniów Chrystusa z amerykańskiej Polonii. Pastor Paweł Chojecki miał przywilej przemówić do członków amerykańskiego kościoła, co wywołało wśród nich duże poruszenie. Modlimy się, by to był początek przełamania religijnej izolacji Polaków w Chicago. Dziękujemy Bogu, że znaleźliśmy kościół i pastora, który jest otwarty i przygotowany na przyjęcie Polaków z okolic Chicago.

Przed nami jeszcze około dwa tygodnie w USA. Módlcie się, by Bóg dalej błogosławił nam w spotykaniu właściwych ludzi, żeby dał nam mądrość i siłę do godnego reprezentowania Jezusa i Polski na następnych spotkaniach oraz o bezpieczny powrót do domu.

Tak owocne działanie Boga w Chicago bardzo zachęca też Polaków z innych rejonów Ameryki do zakładania grup biblijnych. Módlmy się o Boże błogosławieństwo dla kolejnych grup w Kanadzie i na wschodnim wybrzeżu USA.

Ruszyła strona MEGAKOŚCIOŁA po angielsku: megachurch.pl. Polecamy nową ulotkę w języku angielskim: https://issuu.com/idzpodprad/docs/megachurch, a także zapraszamy na nową stronę Pastora Pawła Chojeckiego: pawelchojecki.pl.

Nasz kościół i redakcja w Polsce działa w dużym osłabieniu, prosimy o modlitwę, by wytrwali z sukcesem do naszego powrotu.

W Polsce we wrześniu miały miejsce kolejne chrzty (już około 100 w tym roku), przyjechała do nas też Polka z Litwy (Wilno), która chce zakładać pierwszą grupę biblijną na Litwie. Módlmy się o Boże błogosławieństwo dla tego projektu!

Mieliśmy program na żywo z Klubami Idź Pod Prąd z całego świata, które w zdecydowanej większości solidaryzują się z nami w obliczu wrogiej działalności naszego dawnego współpracownika Mariana Kowalskiego. Kluby mają wielki zapał do dalszej pracy, czego dobrym symbolem jest poster Klubu IPP Chicago „Jedziemy dalej!”.

#IPPTV #MegaChurch #Megakosciol