Styczeń upłynął w Polsce pod znakiem eskalacji konfliktu z Rosją na temat historii – Rosja oskarżała Polskę o przyczynienie się do wybuchu II wojny światowej wespół z Hitlerem. W rzeczywistości to Rosja razem z Hitlerem dokonała inwazji na Polskę w 1939 roku (Hitler 1 września, Stalin 17 września). Drugim ważnym tematem była 75. rocznica zakończenia eksterminacji Żydów i Polaków oraz innych narodów dokonywanej przez Niemców w obozie Auschwitz. Telewizja Idź Pod Prąd odegrała w obu tych wydarzeniach ważną rolę. W odpowiedzi na kłamstwa Putina wywołaliśmy sprawę reparacji dla Polski za okupację rosyjską. Temat podchwyciły polskie media i politycy, powiedział o tym sam Jarosław Kaczyński, prezes rządzącej partii, oraz wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. Rosja zawiesiła dalsze ataki.

W ramach rozwijania stosunków polsko-izraelskich pięcioosobowa delegacja z naszej redakcji była na dwudniowych obchodach w Auschwitz, relacjonowała je na żywo oraz przeprowadziła bardzo ważny wywiad z byłym dyrektorem Departamentu Sprawiedliwych Instytutu Yad Vashem, dr. Mordechajem Paldielem. Dr Paldiel wykłada temat Holocaustu na uniwersytetach Stern College (Yeshiva University) oraz Queens College w Nowym Jorku, bardzo dogłębnie przedstawia historię stosunków polsko-żydowskich na przestrzeni wieków. Okazało się, że dr Paldiel osobiście brał udział w uhonorowaniu medalem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata rodziny Jaroszów, o której nakręciliśmy film dokumentalny. Wywiad został przeprowadzony w języku angielskim (wersja z polskimi lektorem):

Stworzyliśmy krótki film dokumentalny „Tego nie wiesz o polsko-żydowskiej historii” w języku angielskim, który cieszy się dużą oglądalnością. Zachęcamy Was do promowania tego materiału!

Dzień po ogłoszeniu planu pokojowego dla Bliskiego Wschodu (tylko nasza telewizja przygotowała polską wersję przemówienia prezydenta Donalda Trumpa i premiera Benjamina Netanjahu. Ambasada Izraela w Polsce zaprosiła Telewizję Idź Pod Prąd na wywiad z nowym ambasadorem Alexandrem Ben Zvi. Wywiad z ambasadorem w języku angielskim (z polskimi napisami):

Padły tam bardzo ważne słowa prostujące utrwalany przez komunistów stereotyp, że Polska jest antysemicka. Nasz film „Sprawiedliwi wśród Narodów. Historia rodziny Jaroszów” trafił do zasobów Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Ostatniego dnia stycznia świętowaliśmy czwartą rocznicę codziennego nadawania Telewizji Idź Pod Prąd. Półgodzinny film przedstawiający podsumowanie naszych działań w 2019 roku nie mógł pomieścić wszystkich naszych aktywności i sukcesów w tym czasie, chwała Bogu! Na przestrzeni krótkiego czasu widać ogromny rozwój naszej Telewizji i środowiska Idź Pod Prąd. Nasza korespondentka z Tajwanu Hanna Shen podsumowała to następująco: „Największą rolą Idź Pod Prąd jest uświadamianie Polakom, jak wiele może zmienić jednostka i pobudzanie ich do działania!”.

Rozpoczęliśmy vlogi Polek mieszkających za granicą: w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Austrii i na Tajwanie oraz serwis technologiczny o postępującej kontroli ludzi za pomocą technologii.
W styczniu ruszyliśmy z nową akcją billboardową promującą naszą Telewizję: Idź Pod Prąd – telewizja dla odważnych. Billboard przedstawia piękną grafikę naszego artysty Andrzeja Patalona z szarżującymi husarzami z czasów największej świetności naszego państwa.

Film „Genesis. Raj utracony” z polskim lektorem dociera do coraz nowych kręgów. Ostatnio projekcja odbyła się w Warszawie, 120-osobowe kino było pełne! Zgłaszają się do nas inne kościoły protestanckie zainteresowane tym filmem, chwała Bogu!

Katolicka organizacja prawnicza Ordo Iuris opublikowała raport „Lista najważniejszych ograniczeń wolności akademickiej w Polsce”. Została w nim opisana sprawa studentek z naszego Kościoła, którym uczelnia wytoczyła proces dyscyplinarny w wyniku próby zorganizowania debaty pomiędzy profesorami kreacjonistami – prof. Andrew McIntosh, Wydział Inżynierii, Leeds University i prof. Stephen Taylor, Wydział Inżynierii Elektrycznej i Elektroniki, University of Liverpool – a profesorami ewolucjonistami.

Sprawy do modlitwy:

W lutym planujemy przeprowadzkę do nowej siedziby. Prosimy o modlitwę, by nowe miejsce i możliwości szybko wpłynęły na polepszenie naszych telewizyjnych programów i służby.

Pod koniec lutego planujemy wyjazd misyjny do Chicago oraz projekcje filmu „Genesis. Raj utracony” z polskim lektorem dla tamtejszej Polonii. Prosimy o modlitwę o bogaty duchowy owoc tej podróży.

O zburzenie medialno-politycznej zmowy milczenia wokół Telewizji Idź Pod Prąd. By zobrazować nieformalne i oficjalne prześladowanie niekatolików w Polsce, pokazaliśmy oskarżenie prokuratury wobec jednego z chrześcijańskich rodziców o znęcanie się nad swoimi dziećmi. Przestępstwem wobec prokuratury miało być długotrwałe czytanie Biblii dzieciom, rozmowy z nimi na tematy światopoglądowe oraz nieposyłanie ich na religię katolicką i do pierwszej komunii.

newsletter - styczeń 2020 - Megakościół