Chwała Jezusowi! Zamknęliśmy rok 2019 101 chrztami nowo nawróconych, to już prawie 300 chrztów w ciągu niespełna trzech lat od momentu rozpoczęcia projektu Megakościół w Polsce i na świecie. Ponad 300 osób jest też objętych regularną edukacją biblijną na trzech poziomach zaawansowania.

W grudniu zapadła decyzja o rozpoczęciu kolejnego projektu edukacyjnego pracowników chrześcijańskich „Poradnictwo biblijne” we współpracy z The Biblical Counseling Institute. Jesteśmy bardzo podekscytowani tym projektem! Warto zaznaczyć, że nowi polscy chrześcijanie pochodzą z rodzin niewierzących lub powierzchownie religijnych. W pracy duszpasterskiej mamy więc dużo poważnych problemów. Prosimy o modlitwę o duchowy wzrost i uzdrowienie ran z przeszłości dla młodych chrześcijan oraz o duży owoc tego szkolenia w przyszłej służbie duszpasterskiej dla Polski.

Ogromny sukces odniósł film „Genesis. Raj utracony” w polskiej wersji językowej, którą zrealizowało studio Telewizji Idź Pod Prąd – w ciągu miesiąca sprzedaliśmy ponad 1000 płyt DVD! Odbyło się również kilkanaście projekcji tego filmu, także kinowych, sale były wypełnione po brzegi. Otrzymujemy informacje, że nawet katoliccy księża w tajemnicy przed hierarchami pokazują dzieciom film „Genesis” [katolicki arcybiskup w bożonarodzeniowym programie w największej stacji telewizyjnej w Polsce mówił, że „stworzenie czekało na Jezusa 4 i pół miliarda lat” (sic!)]. Na Nowy Rok otrzymaliśmy wspaniałe życzenia od Erica Hovinda, współproducenta filmu.

W grudniu mieliśmy w naszej telewizji dwóch znamienitych gości, były doradców prezydenta Donalda Trumpa: Stephen Yates’a generała Roberta Spaldinga, który wydał po polsku książkę „Niewidzialna wojna. Jak Chiny w biały dzień przejęły Wolny Zachód” (w grudniu sprzedaliśmy ponad 100 sztuk), oraz Stephena Yatesa. Bardzo polecamy obejrzenie tych materiałów związanych z tematyką chińskiego zagrożenia.
Delegacja Telewizji Idź Pod Prąd wzięła udział w wiecu “Wolny Hongkong!” organizowanym przez młodych Hongkończyków w Warszawie.

Podczas niedzielnego nabożeństwa 8 grudnia samochód jednego z naszych pastorów, Radosława Kopcia, został zaatakowany. Na masce wyryto napis „Je*ać sekty”. Policja i prokuratura bardzo opieszale prowadzą śledztwo, a żaden z polskich dziennikarzy nie poinformował o tym ataku opinii publicznej.

W grudniu w Lublinie odbyło się również niesamowite spotkanie z 96-letnią Marianną Krasnodębską, odznaczoną wraz z rodziną Medalem Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata za ratowanie Żydów w trakcie II wojny światowej. Spotkanie połączone było z projekcją pierwszego dokumentalnego filmu produkcji naszej telewizji „Sprawiedliwi wśród Narodów. Historia rodziny Jaroszów”, który jest już dostępny z angielskimi napisami.

Na początku grudnia odbył się siódmy Wieczór Amerykański z okazji Święta Dziękczynienia. Podczas spotkania wspominaliśmy, że pierwsi Polacy przybyli na teren dzisiejszych Stanów Zjednoczonych w roku 1609 i gdy nie dopuszczono ich do udziału w wyborach władz w kolonii Jamestown, zorganizowali strajk (tworzyli podstawy przemysłu amerykańskiego) i szybko uzyskali równe z innymi prawa. Zobacz relację z American Evening (film z angielskimi napisami).

Rok 2019 zakończyliśmy sześciodniowym świąteczno-noworocznym zjazdem chrześcijan. Przyjechali członkowie grup biblijnych z Kanady, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szwecji, Niemiec, Holandii, Austrii i Szwajcarii. W nowej siedzibie trwają jeszcze prace remontowo-adaptacyjne. Członkowie Zjazdu oglądali nieruchomość i są podekscytowani nowymi możliwościami, które dał nam Bóg. Oto jedno ze świadectw ofiarności naszych braci: jeden z nich od ponad dwóch lat bezskutecznie próbował sprzedać dom odziedziczony po rodzicach. Pod wpływem kazania pastora Pawła Chojeckiego na podstawie Księgi Aggeusza oraz klipu „Lubelski Uniwersytet Biblijny” pomodlił się: „Boże, jeśli dasz mi kupca, to przeznaczę na pierwszy w Polsce chrześcijański uniwersytet 10% zysku ze sprzedaży”. Potem dodał „Nie 10%, ale 20%!” W ciągu dwóch tygodni pojawił się kupiec. Nasz brat spełnił swoją obietnicę i wpłacił na Lubelski Uniwersytet Biblijny 100 000 tysięcy złotych. Chwała Bogu!

Rok 2019 zakończyliśmy również rekordową ilością wpłat! W grudniu wsparło nas prawie 1200 osób i tym samym osiągnęliśmy cel, o który się modliliśmy – w każdym miesiącu w tym roku wspierało nas ponad 1000 darczyńców. Nikt z nas nie spodziewał się, że w tak biednym i nieprzyzwyczajonym do Bożego dawania narodzie, jakim są Polacy, uda się wykrzesać tak wielką i systematyczną ofiarność! Przypomina to nam przykład Tesaloniczan z Biblii.

31 grudnia, w odpowiedzi na werbalne ataki rosyjskiego prezydenta Władimira Putina oskarżającego Polskę o wywołanie II wojny światowej, wystosowaliśmy petycję do prezydenta USA Donalda Trumpa z prośbą o pomoc Polsce w uzyskaniu reparacji wojennych od Rosji. Prosimy o Was nagłaśnianie tej sprawy.

Sprawy do modlitwy:

• O bezpieczne dokończenie remontu nowej siedziby i przeprowadzkę.
• O działania policji i dziennikarzy w sprawie ukrócenia fizycznych ataków na Kościół Nowego Przymierza w Lublinie.
• O kolejne nawrócenia katolików, którzy są coraz bardziej sfrustrowani działalnością papieża Franciszka. Liczba księży, którzy zrzucili sutannę, ciągle wzrasta. Jesteśmy pod tym względem na 1. miejscu w Europie.
• O dalsze przełamywanie propagandy ewolucjonistyczno-materialistycznej przez film „Genesis. Raj utracony”.

newsletter-grudzień2019-Megakościół