#IPPTV #Megakosciol

W reakcji na kolejny krok papieża zrobiliśmy billboard „Kościół katolicki zdradził Jezusa” przedstawiający papieża Franciszka, który całuje i przytula imama Ahmeda el-Tajeba w meczecie Szejka Zajeda podczas wizyty w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie Franciszek podpisał wejście do wspólnej arki braterstwa katolików i muzułmanów. Do końca miesiąca powstały trzy takie billboardy w naszym mieście. Jest to związane z nowym numerem magazynu „Idź Pod Prąd”, który ma podobną okładkę. O dziwo, z powodu tego billboardu nie zaatakował nas ksiądz czy biskup katolicki, ale w największej telewizji rządowej do katolickiego programu zaproszono imama z Lublina Nedala Abu Tabaq, który stanął w obronie papieża Franciszka, a nas określił jako złych ludzi, którzy nie chcą pokoju i braterstwa między religiami. Jak to zwykle bywa w katolickich, rządowych mediach, nie dano nam prawa do obrony w odpowiedzi na atak imama…

Treść naszej petycji o reparacjach wojennych od Niemiec i Rosji za II wojnę światową dotarła do otoczenia Prezydenta Donalda Trumpa przez jego doradcę i przyjaciela Jasona Greenblatta, z którym przeprowadziliśmy wywiad na temat planowanej umowy na Bliskim Wschodzie. Poświęciliśmy temu program w telewizji, oto fragment z tłumaczeniem na angielski: https://youtu.be/6onLUGQ119A

W ramach kampanii wyborczej poprzez Ruch 11 Listopada mogliśmy dotrzeć do wielu protestanckich kościołów w Polsce. Niestety, zdecydowana większość z nich uważa działalność polityczną za coś złego. Znalazło się jednak w Polsce kilkunastu pastorów, którzy publicznie poparli lub dobrze przyjęli naszą inicjatywę.

Współpracę z innymi kościołami chrześcijańskimi wzmacnia też promowany przez nas film „Genesis”. W marcu odbyły się projekcje w kilku kolejnych kościołach.
Do naszej telewizji dołączyło młode pokolenie nastoletnich dziennikarzy, którzy poprowadzili samodzielnie swój pierwszy program dotyczący Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

Wyemitowaliśmy pierwszy odcinek krótkometrażowego miniserialu „Ważne sprawy”. Nasza redakcja powiększyła się o kolejne małżeństwo, które specjalizuje się w produkcji filmowej.
Delegacja naszego kościoła i redakcji wzięła udział w konferencji The European Coalition for Israel w Londynie. Przeprowadziliśmy wywiady z Andrew Tuckerem i Ruth Issac z tej organizacji.

Gościliśmy na żywo w naszym programie profesora Duka Pestę z Freedom Project Academy i rozmawialiśmy o zagrożeniu propagandą LGBT w szkołach: . W Polsce ten temat jest stosunkowo nowy. Władze Warszawy przyjęły standardy WHO związane z seksualizacją nawet 4-letnich dzieci.

W tym miesiącu ruszyliśmy z portalem dla kobiet kobietawyzwolona.pl, który ma promować wartości konserwatywne wbrew feministycznej propagandzie. To klip promujący nowy portal, również w wersji angielskiej.

Przetłumaczyliśmy na język angielski drugie nauczanie pastora Pawła Chojeckiego o wpływie komunizmu na kościoły chrześcijańskie „Komuniści chcą Cię zbuntować!”: https://youtu.be/d9fccewM548

Sprawy do modlitwy
– O owoc duchowy kwietniowej konferencji grup biblijnych, na której głównym mówcą będzie Żyd-chrześcijanin prof. Andreas Stutz z Israel College of the Bible, a tematem będą mesjanistyczne proroctwa Biblii.
– Prosimy Was o dziękowanie Bogu za ogromne błogosławieństwo wsparcia ze strony naszych widzów. W marcu po raz kolejny 1000 osób wsparło nas finansowo. Prowadzimy aranżację nowego większego studia dla naszej telewizji oraz planujemy powiększenie audytorium w naszym kościele do 200 osób. Módlcie się o Boże błogosławieństwo dla tych projektów!

#IPPTV #Megakosciol