#IPPTV #Megakosciol

W kwietniu mieliśmy niesamowite przeżycie. Być może po raz pierwszy w historii Polski Żyd chrześcijanin w synagodze po polsku wzywał Polaków do pójścia za Jezusem! Było to tak, jakbyśmy przenieśli się do czasów apostoła Pawła. Oprócz spotkania w synagodze Andreas Stutz, wykładowca Israel College of the Bible, potomek szwajcarskich Żydów, chrześcijańskich misjonarzy, jako gość organizowanej przez nas konferencji „Proroctwa Mesjańskie Starego Testamentu” wygłosił wykłady: 1) Proroctwa dotyczące narodzenia Jezusa, 2) Mesjasz cierpiący, 3) Mesjasz uwielbiony, 4) Mesjasz Król (przyszłość). Polecamy krótką relację (z angielskimi napisami)

Podczas Świąt Wielkanocy gościliśmy byłego księdza katolickiego (siedem lat służby), dziś ucznia Jezusa, który wygłosił serię trzech wykładów – rekolekcji narodowych skierowanych do katolików. To był strzał w dziesiątkę, wielu naszych słuchaczy mających katolickie, wrogo nastawione rodziny użyło tego materiału w celu ewangelizacji. W naszej telewizji opublikowaliśmy świadectwo kolejnego nawróconego księdza, który nawrócił się dzięki naszej telewizji, a dziś pracuje jako policjant. A w tym miesiącu zgłosił się następny nawrócony ksiądz!

Bóg praktycznie każdego dnia daje nam nowe nawrócone osoby, które proszą o opiekę duszpasterską. W związku z tym musimy przeorganizować naszą służbę, by była bardziej efektywna, wciągnąć młodszych chrześcijan do opieki nad najmłodszymi. Modlimy się też o nowych pracowników do tego wielkiego żniwa!

Wykupiliśmy kolejne billboardy „Kościół katolicki zdradził Jezusa!”, mamy je również w wersji angielskiej. Wydaliśmy kolejną broszurę „Apokalipsa to nie fikcja!” w nakładzie 30 000 egzemplarzy, która spotyka się z żywym zainteresowaniem Polaków, szczególnie w obliczu ostatnich zamachów terrorystycznych przeciwko chrześcijanom oraz działań Watykanu i globalistów (projekt likwidacji państw narodowych w ramach Unii Europejskiej).
Pojawiło się kolejne nauczanie pastora Pawła Chojeckiego o komunizmie w kościołach pt. „Państwowe bałwochwalstwo” z angielskimi napisami.

Komunistyczne zwiedzenie dotarło też do polskich kościołów. Dominująca wśród baptystów unia baptystyczna (Kościół Chrześcijan Baptystów w RP) zorganizowała debatę „Geopolityka a chrześcijaństwo”, w której udział wzięli pastor dr Mateusz Wichary (szef baptystów) oraz ateista, chiński lobbysta dr Jacek Bartosiak. Podczas tego wydarzenia reklamowano chiński komunistyczny Nowy Jedwabny Szlak oraz krytykowano Stany Zjednoczone. To pierwszy taki spektakularny przejaw komunistycznej propagandy politycznej w polskich kościołach protestanckich, ponieważ dotychczas zwykle te kościoły trzymały się z dala od polityki, realizując dziedzictwo komunizmu. Widać, że następuje zmiana trendu, teraz komunizm będzie głoszony także w polskich kościołach protestanckich. W kościele katolickim jest głoszony od dawna, w Polsce od 1950 roku, kiedy polscy biskupi katoliccy podpisali porozumienie z komunistami. Więcej w artykule „Komunistyczna propaganda Wicharego w Kościele Baptystów!”.

Rozpoczęliśmy akcję #FreeHongKong w odpowiedzi na skazanie 75-letniego emerytowanego pastora Chu Yiu-ming za udział w pokojowych protestach w Hongkongu w 2014 roku. Jako jedyna telewizja w Polsce prowadziliśmy bezpośrednią relacje z Hongkongu z udziałem pastora Boba Krafta.

Ogłosiliśmy plan założenia prywatnego chrześcijańskiego liceum od września tego roku. W Polsce rośnie zainteresowanie szkołą alternatywną dla państwowej, lewicowej, szczególnie po zakończonym w kwietniu strajku nauczycieli. Bóg wspaniale prowadzi i błogosławi nasze plany! Prosimy Was o modlitwę o dalszą wytrwałość w realizacji tego projektu.

Po raz kolejny w kwietniu Bóg dał nam błogosławieństwo finansowe w postaci ponad 1000 donatorów i prawie 100 000 zł wpływów na utrzymanie naszych różnych służb. Chwała Panu!

Wspominaliśmy też naszą jesienną podróż po Stanach Zjednoczonych, w szczególności wizyty na Liberty University i John Birch Society. Oto relacje filmowe: wycieczka po największej chrześcijańskiej uczelni oraz wywiad z prezesem-emerytem John Birch Society, Johnem F. McManusem.

Sprawy do modlitwy
– By prywatna szkoła chrześcijańska wystartowała we wrześniu tego roku.
– O błogosławieństwo dla zmian organizacyjnych i o nowych pracowników.
– O zdrowie i odpoczynek dla naszych głównych pracowników redakcji, którzy są często przepracowani.
– O błogosławieństwo dla służby młodzieżowej (14-18 lat), która zaczyna przejmować pałeczkę po starszym pokoleniu w służbie w naszej redakcji.
– O błogosławieństwo dla naszych planów wydawniczych (szybkie uzyskanie Copyright i tłumaczenie).

#IPPTV #Megakościół