Naukowiec z USA: Miliony lat to bzdura!

Nie ma naukowych dowodów na tzw. miliony lat. Ewolucjonizm to mit! Nie da się pogodzić Biblii z teorią ewolucji – mówił prof. Terry Mortenson z Answers in Genesis, największej organizacji kreacjonistycznej na świecie na Międzynarodowej Konferencji Kreacjonistycznej “Odkrywanie prawdy o pochodzeniu” w Lublinie.

 

Oto kilka cytatów z wykładów prof. Mortensona:

“To nie jest tylko walka między poglądem ewolucjonistycznym i kreacjonistycznym. To walka między słowem ludzkim i Słowem Boga!”

“Na wieść o odkryciu czerwonych krwinek w kości T-Rexa, Mary Schweitzer odpowiedziała: To było zupełnie jak patrzenie na kawałek współczesnej kości. Ale oczywiście nie mogłam w to uwierzyć. Powiedziałam do technika w laboratorium: te kości mają w końcu 65 milionów lat. Jak komórki krwi mogły przetrwać tak długo? – Nie mogła uwierzyć w to, co zobaczyła. Dlaczego? Bo ograniczała ją idea milionów lat – nie mogła jej zakwestionować!”.

“Jeśli nie uwierzymy Księdze Rodzaju, że opisuje ona prawdziwą historię a nie mity, to Jezus umarł za mityczny problem, a On sam jest mitycznym Zbawcą oferującym mityczną nadzieję na przyszłość”.

“Potrzebujemy kolejnej reformacji w kościele. Musimy przybić Księgę Rodzaju 1-11 do wrót kościołów!”

W dniach 9-11 marca 2018 w Patriotycznym Centrum Kultury „Idź Pod Prąd” w Lublinie odbyła się konferencja kreacjonistyczna “Odkrywanie prawdy o pochodzeniu” z udziałem prof. Terry’ego Mortensona z organizacji Answers in Genesis. Konferencję zorganizował Kościół Nowego Przymierza w Lublinie.

Oto nasza krótka relacja z tego wydarzenia, a w niej mocne fragmenty wykładów naukowca, który nie pozwolił narzucić sobie materialistycznej filozofii w badaniu świadectw naukowych:

Poniżej lista linków do nagrań z wykładów prof. Mortensona:

Wykład 1: Stworzenie czy ewolucja – dlaczego to w ogóle ma znaczenie? (cz.1 i cz.2)
Wykład 2: Powstawanie gatunków – czy Darwin miał rację?
Wykład 3: Sześciodniowe stworzenie czy miliony lat?
Wykład 4: Miliony lat – skąd ten pomysł?
Wykład 5: Potop Noego spuszcza w kanał ideę milionów lat (wkrótce na YT)
Wykład 6: Małpoludy czy Adam – jak to się ma do ewangelii?
Wykład 7: Dinozaury – czy wyprano ci mózg?
Wykład 8: Wielki Wybuch – wysadzanie mitu w powietrze

Wszystkie wykłady są również zebrane w playliście na YouTube.