#IPPTV #megakosciol

Wiosna w pełni, wszystko kwitnie, wspaniała pora, aby zachwycać się Bożym stworzeniem!

Pierwsze błogosławieństwo, które Bóg dał człowiekowi to stworzenie kobiety, gdyż stworzenie przyrody nie do końca usatysfakcjonowało Adama 🙂

#IPPTV #megakosciol

Małżeństwo to coś nowego i nieporównywalnego do związku z ojcem i matką. To nowa więź, połączenie męża i żony jest wielką tajemnicą.

Po co Bóg dał małżeństwo? – Posłuszne Jezusowi małżeństwo jest żywym obrazem miłości Boga do ludzi.

Ile znamy dobrych i szczęśliwych małżeństw?

Co się stanie jeśli zniszczymy małżeństwo? – jest to o jedno świadectwo mniej o Chrystusie.

Jeśli jesteś w małżeństwie – jesteś na świeczniku, dajesz świadectwo o Chrystusie i Kościele.

Dziękujmy Bogu za rodziców, za nasze małżeństwa.

#IPPTV #megakosciol

Dawid od razu pisze w liczbie mnogiej – niech nam

Błogosławieństwo jest tam, gdzie jest zbiorowość zgromadzona w imię Chrystusa, nie możemy być egoistami w swoim szczęściu.

#IPPTV #megakosciol

Błogosławieństwo jest nie po to, by nam było dobrze, ale po to, by ludzie poznali Boga. Inaczej spędzą straszną wieczność bez Niego. Bylibyśmy jakimiś monstrualnymi potworami, jeślibyśmy nie chcieli, aby ludzie byli zbawieni, aby usłyszeli ewangelię.

#IPPTV #megakosciol

Wielki nakaz misyjny – czyńcie uczniami wszystkie narody, aby mogły się weselić!

#IPPTV #megakosciol

Musimy dołożyć starań, aby chwała się niosła. Ma być głośno – chór, instrumenty , nagłośnienie.

Błogosławieństwo nie jest tylko dla mojego pożytku, ale dla pożytku w grupie, w kościele, wiec tysiące gardeł mają rozbrzmiewać śpiewem. Chwałę mamy wykrzykiwać!

#IPPTV #megakosciol

Cywilizacja chrześcijańska do niedawna panowała nad światem. Ludzie przyjmowali ją gdyż wiedzieli, że błogosławieństwo pochodzi od Boga chrześcijan.

Bóg dawał coraz więcej błogosławieństwa i coraz więcej ludzi się nawracało, następował efekt kuli śniegowej. Ten stan zakończył się pod koniec XIX w. Narody jako całość prawdopodobnie nie odwrócą się od szatana, ale poszczególni ludzie mają szansę.

#IPPTV #megakosciol

W jakim celu ludzie proszą, modlą się do Boga? Dlaczego nie dostają odpowiedzi?

Chcą zużyć na zaspokojenie swoich namiętności. Będą zazdrościć, złościć się, ale nie dostaną, ponieważ nie chcą, aby chwalili Boga ludzie, którzy jeszcze Go nie znają.

#IPPTV #megakosciol

Bóg dał w nas mieszkanie Jezusowi! To wielka sprawa. Bóg nie chce się dzielić nami z nikim ani z niczym. Mamy mieć czyste serca, nie zdradzieckie.

#IPPTV #megakosciol

Bóg się na nas nie obraża, bo przebaczył nam wszystkie grzechy. Kiedy my zbliżymy się do Niego, od razu zbliży się do nas. Jeśli nie odrzucimy definitywnie grzechu, to nie osiągniemy sukcesu.

Mąż, który nade wszystko kocha pracę, może wypalić się w pracy zawodowej. Płaci za to rodziną, służbą dla Jezusa.

Twoje życie powinno być takie jak w psalmie – prosisz o błogosławieństwo i otrzymujesz pożytkując go dla innych.

Podobnie żona, jeśli nie podda swoich celów celom męża, nie będzie szczęśliwa i nie dostanie błogosławieństwa.

Zapraszamy do obejrzenia całego nauczania: