Oferta kreacjonistyczna dla kościołów

Oferujemy możliwość udostępnienia do projekcji w kościołach filmów kreacjonistycznych w profesjonalnie wykonanych polskich wersjach językowych z lektorem.

 1. Film „GENESIS: Raj Utracony” za pomocą animacji komputerowej ożywia tydzień Stworzenia opisany w Księdze Rodzaju. Ponadto w wywiadach z ekspertami i naukowcami przedstawia zmuszającą do myślenia, wciągającą, żywą obronę Bożej prawdy na temat naszego pochodzenia. W filmie widzimy widowiskowe porównanie budowy czaszki tzw. małpoludów i współczesnego człowieka. Pokazuje ono, jak bardzo propaganda ewolucjonistyczna wprowadza w błąd, lansując stworzenie zwane „Lucy” jako naszego przodka i mówiąc o małpich cechach Neandertalczyków. Eksperci odpowiadają na ważne pytania, m.in. czy datowanie wieku skał i skamieniałości na wiele milionów lat jest wiarygodne, ile warte są eksperymenty Millera-Ureya dla wyjaśnienia pochodzenia życia, a także dlaczego w świecie istnieje zło i cierpienie.
 2. Skrót filmu „GENESIS: Raj Utracony” jest nieco ponad 40-minutową kompilacją złożoną z tych części filmu, w których wykorzystano animację komputerową. Skrót zawiera krótkie fragmenty wybranych wypowiedzi ekspertów.

 3. Film „Czy Księga Rodzaju to prawdziwa historia?” pokazuje, jak dane empiryczne z różnych dziedzin świadczą o realności historii opisanej w Biblii. Narrator w rozmowach z 13 naukowcami – m.in. biologami, geologami, paleontologami – dopytuje, co w nauce wskazuje na wiarygodność relacji o stworzeniu, potopie, wieży Babel. Eksperci zabierają widza w plenery takie jak Wielki Kanion Kolorado, do swoich gabinetów, do muzeów, do laboratorium – starają się więc także pokazać wizualnie to, o czym mówią.

Zachęcamy też do korzystania z filmów kreacjonistycznych, które są dostępne w całości w wersji z polskim lektorem na naszym kanale na YouTube:

Polecamy także książki wydawnictwa POD PRĄD dotyczące sporu o pochodzenie:

 1. „Zamiast Darwina. Prosto i w skrócie”, dr Nathaniel T. Jeanson
  Współcześni kreacjoniści przedstawiają nowe spojrzenie na mechanizm powstawania gatunków. Opiera się ono na najnowszych badaniach genetycznych i jest zgodne z prawdą o tym, że Bóg stworzył organizmy żywe „według ich rodzajów”. Niniejsza książka w przystępny sposób prezentuje tę kwestię.
 2. Idź Pod Prąd w sporze ewolucjonizm-kreacjonizm”
  Książka jest zbiorem blisko stu artykułów o tematyce kreacjonistycznej, od kilkunastu lat publikowanych w czasopiśmie „Idź Pod Prąd” przez kilku autorów.
 3. „Na tropie Stworzenia”
  Książka dla dzieci, młodzieży, dla całej rodziny. Odkryj, w jak niezwykły sposób został zaprojektowany świat. Poznaj niesamowite mechanizmy ukryte w strukturach roślin, w budowie zwierząt i ludzi. Czy rozpoznasz projekt? Czy odróżnisz przypadek od planu? Publikacja zawiera również zbiór zagadek, dzięki którym utrwalisz zdobytą wiedzę.
 4. „Spór o podpis w komórce, dr Małgorzata Gazda
  Co nauka ma do powiedzenia o pochodzeniu życia na Ziemi? Skąd się wzięła informacja genetyczna w DNA konieczna do utworzenia żywej komórki? Niniejsza pozycja jest książkowym wydaniem pracy doktorskiej dr Małgorzaty Gazdy. Autorka przedstawia analizę sporu naukowego wokół książki Stephena C. Meyera „Signature in the Cell” (Podpis w komórce), w której argumentuje on, że najlepszym wyjaśnieniem pochodzenia informacji w DNA jest inteligentny projekt.
  Zachęcamy do kontaktu: kontakt@megakosciol.pl