#IPPTV #Megakosciół

W ostatni piątek rozpoczęliśmy rok akademicki naszej zaocznej szkoły biblijnej na zjeździe chrześcijan z grup biblijnych, w którym wzięło udział 150 osób. Wykładowcą na trzecim poziomie szkoleniowym naszego kursu jest Andreas Stutz z Israel College of the Bible, a temat główny to historia Kościoła. Na każdym poziomie mamy około 50 studentów. Na zjeździe projektu Megakościół odbyło się 13 chrztów – to już w tym roku prawie 90 chrztów!

Podsumowanie obozu letniego przedstawiliśmy w 5-minutowym filmie, zachęcamy Was do obejrzenia tego klipu.

W październiku delegacja naszego kościoła wybiera się na Paradę Pułaskiego do Nowego Jorku i tam też planowane są kolejne chrzty. Chwała Bogu!

Bardzo zasmucił nas medialny atak środowisk lewackich (POLITICO, Guardian) na Liberty University, największy chrześcijański uniwersytet w świecie charakteryzujący się zdecydowanym zaangażowaniem w politykę po prawej stronie i poparciem prezydenta Donalda Trumpa. By zachęcić środowisko Liberty University i podziękować za ich przykład i inspirację, nagraliśmy krótki klip.

Abyście przekonali się, jak bardzo polscy intelektualiści mają odziedziczone po komunizmie lewicowe myślenie, dołączamy oświadczenie konferencji rektorów wszystkich polskich uczelni wyższych, którzy straszą karami dyscyplinarnymi każdego naukowca, który odważyłby się skrytykować ideologię LGBT.

Mamy nadzieję, że to pomoże Wam lepiej zrozumieć pilną konieczność powołania w Polsce pierwszego chrześcijańskiego uniwersytetu.

We wrześniu rozesłaliśmy list do kościołów i pastorów w Polsce z informacją o planach założenia chrześcijańskiego uniwersytetu w Polsce oraz z prośbą o zaangażowanie się w ten projekt. Oto treść listu.

Pierwszy nakład książki „Trudne wersety” pastora Pawła Chojeckiego omawiającej wersety problematyczne z punktu widzenia wiecznego bezpieczeństwa wierzących rozszedł się bardzo szybko. Mamy już gotowy drugi nakład uzupełniony o indeks wersetów. Nagraliśmy również reklamę książki.

W połowie września gościliśmy zespół Miqedem z Izraela. To jeden z najpopularniejszych zespołów mesjanistycznych Żydów na świecie! Na naszym kanale prezentujemy krótką relację z koncertu. Była to dobra okazja do spotkania się w Lublinie z ludźmi z innych kościołów. Przyjechali do nas goście nawet z Rumunii.

Zostaliśmy zaatakowani fizycznie (popychanie, uderzanie trzonkami od flag) przez komunistycznych agentów chińskiej ambasady w Warszawie. Miało to miejsce, gdy przypomnieliśmy o zbrodni komunistycznej na Placu Tiananmen podczas wiecu w Warszawie zorganizowanego przez ambasadę ChRL z okazji 70-lecia powstania komunistycznych Chin i nawiązania stosunków dyplomatycznych między Chińską Republiką Ludową a komunistyczną Polską. Film z tego wydarzenia zobaczyło kilkaset tysięcy osób. Polska policja nie interweniowała. Fakt ten przemilczeli dziennikarze głównych mediów i politycy. Zobacz relację z wydarzenia.

Wspierając Wolny Hongkong, dołączyliśmy się do międzynarodowego antykomunistycznego protestu i manifestacji organizowanej w Warszawie pod ambasadą komunistycznych Chin. W naszym studio gościliśmy dwóch studentów z Hongkongu, organizatorów protestu, którzy tłumaczyli, dlaczego szczególnie młodzi ludzie tak wytrwale protestują przeciwko komunistycznej dominacji. Zobacz wywiad.

Ukazał się nowy numer magazynu „Idź Pod Prąd”. Przewodnim tematem numeru jest hasło „Wybierz wolność”. Przy okazji wizyty wiceprezydenta USA Mike’a Pence’a udało nam się przeprowadzić rozmowę z Edwardem Mosbergiem, 93-letnim polskim Żydem ocalałym z Holocaustu, który kilkukrotnie był gościem prezydenta Donalda Trumpa.

Sprawy do modlitwy:

– Prosimy Was o modlitwę o to, by chrześcijanie w Polsce dali się zachęcić wizją założenia chrześcijańskiego uniwersytetu, by udało się w tym celu przełamać bariery niewiary, a także bariery denominacyjne czy osobiste.

– Prosimy o modlitwę za studentów z trzech poziomów szkoleniowych, by zdobywana wiedza pomagała im we wzroście i służbie dla Chrystusa i by mieli wytrwałość w nauce.

#IPPTV #Megakosciół