NEWSLETTER MEGAKOŚCIOŁA STYCZEŃ 2019

#IPPTV #Megakosciol

NEWSLETTER MEGAKOŚCIOŁA STYCZEŃ 2019

Głównym wydarzeniem duchowym w naszej telewizji był program z byłym księdzem katolickim, który opowiedział, jak poznał Jezusa, Biblię i w końcu odszedł z Kościoła katolickiego. Jego świadectwo wywołało wiele bardzo żywych reakcji, które wciąż do nas docierają. Będziemy kontynuować zapraszanie go do naszej telewizji, ale już mamy kontakt z kolejnymi księżmi, którzy chcą być wierni Chrystusowi. Módlcie się o Boże poruszenie w środowisku księży i zakonników w Polsce (przypominamy, że w Polsce biblijni chrześcijanie stanowią około 0,1-0,2% społeczeństwa, reszta to głównie nominalni katolicy).

Bóg dał nam również ogromne błogosławieństwo medialne. Jako jedyna telewizja w Polsce przeprowadziliśmy wywiad z generałem Benem Hodgesem, który w styczniu odwiedził Warszawę. Generał Hodges był dowódcą sił USA w Europie i obecnie jest ekspertem CEPA (Centrum Analiz Polityki Europejskiej). Generał Hodges wygłosił bardzo ważne przemówienie, gdzie mówił o tym, że Polska może być kotwicą Stanów Zjednoczonych w Europie: „Polska, jako członek NATO najwyższego szczebla może być naszą kotwicą w Europie, jeśli pod każdym względem pozostaniecie częścią Zachodu: w kwestii bezpieczeństwa, biznesu i ochrony naszych wolnych instytucji demokratycznych”. Ostrzegł też przed wpływami chińskimi i konkretnie przed firmą Huawei. Cieszy nas to szczególnie, bo od lat, niekiedy w osamotnieniu, walczymy o te same sprawy.
VIDEO: https://youtu.be/UJSdBEHCn0s

Oprócz stałego korespondenta z Dalekiego Wschodu, redaktor Hanny Shen, od stycznia naszym cotygodniowym gościem jest Alex Newman z magazynu „The New American”. Dzięki temu nastąpiło bardzo poważne wzmocnienie naszego przekazu dotyczącego Stanów Zjednoczonych.

W styczniu rozpoczęliśmy dwa nowe cykle filmów rysunkowych – „Pani Polska na kozetce” i „Ulica Wieprzowa”. W ten sposób podjęliśmy próbę dotarcia do nowej grupy odbiorców, głównie młodego pokolenia. Prosimy Was o modlitwę w tej sprawie.

Na sylwestra pastor Paweł Chojecki zwrócił uwagę, byśmy w roku 2019 szczególnie szukali wydarzeń międzynarodowych związanych z hasłem „Pokój i bezpieczeństwo”. Nie minęły dwa tygodnie, a ogłoszono, że w lutym w Warszawie odbędzie się międzynarodowa konferencja pod hasłem… „Pokój i bezpieczeństwo”. Zobacz więcej: https://www.youtube.com/watch?v=-qp_8I3KAUY

Nasze wydawnictwo wydało kolejną książkę. “Sędziowie myśli. Z dziejów inkwizycji” autorstwa Piotra Setkowicza to kompleksowe ujęcie metod używanych przez Kościół rzymskokatolicki na przestrzeni historii, by nie dopuszczać ludzi do poznawania Biblii i samodzielnego myślenia. Jest to książka, jakiej dotąd nie było na polskim rynku – mieliśmy albo komunistyczne wyolbrzymione opisy zbrodni inkwizycji, albo katolickie hagiografie wybielające ją. Teraz Polacy będą mogli spokojnie przeanalizować rzeczowe informacje.

Na naszym kanale pojawił się wywiad z Johnem Goreckim, Amerykaninem polskiego pochodzenia, który wzruszająco opowiada o spotkaniu z naszą ekipą w okolicach Chicago ostatniej jesieni: „Dzięki Wam poczułem polskość”: https://youtu.be/MTzL5JpqUeg

Zachęcamy Was również do poświęcenia dwudziestu kilku minut, by przejrzeć, co Bóg dał nam w 2018 roku (film w wersji angielskiej): https://youtu.be/1Wm1y7MFCnI

Sprawy do modlitwy

– Aby udaremnione zostały plany wrogów Polski, którzy chcą zakłócić budowanie dobrych relacji amerykańsko-polskich.
– Aby odstępstwo papieża Franciszka polegające na brataniu się z islamem i chińskimi komunistami popchnęło wielu Polaków do samodzielnego czytania Biblii i wiary w Jezusa.

#IPPTV #Megakosciol