NEWSLETTER MEGAKOŚCIOŁA SIERPIEŃ/WRZESIEŃ 2019

#IPPTV #Megakościół

Ostatni weekend wakacji zdominowała wizyta w Polsce wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych Mike’a Pence’a, który przybył w zastępstwie prezydenta Donalda Trumpa. To bardzo ważne chrześcijańskie wydarzenie dla współczesnej Polski. Wielu Polaków po raz pierwszy w życiu słyszało Słowo Boże z ust przywódcy politycznego! Mike Pence bardzo trafnie wybrał fragment z II Kor. 3,17: „Gdzie Duch Pański, tam wolność”. To samo każdego dnia powtarzamy Polakom w naszych programach – bez nawrócenia elity naszego narodu do Chrystusa nie staniemy się nigdy silnym wolnym państwem. W Polsce komuniści pozostawili po sobie mit nieangażowania się chrześcijan w politykę. Zarówno świadectwo życia tego nawróconego do Jezusa byłego katolika, jak i jego przemówienie mogą być punktem zwrotnym w duchowej historii naszego pokolenia. Módlcie się o obfity duchowy owoc tej wizyty! Katolickie, rządowe media tak bardzo bały się duchowego wpływu Mike’a Pence’a, że powszechnie kłamały, iż jest on konserwatywnym katolikiem!

Ekipa z naszego kościoła i telewizji była jedyną zorganizowaną grupą witającą wiceprezydenta USA. Pokazuje to niestety coraz większą skuteczność propagandy rosyjsko-niemieckiej oraz watykańskiej, by zniechęcać Polaków do partnerskiego sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi na rzecz oddania niepodległości w ramach budowy federalnej Unii Europejskiej, co oznacza likwidację państw narodowych. Módlcie się, by Polacy także politycznie przejrzeli na oczy.

Zdjęcia naszej ekipy obiegły cały świat. Wiceprezydent Pence wraz małżonką uhonorowali naszą delegację, prawie zatrzymując limuzynę prezydencką i machając do naszych klubowiczów, którzy trzymali transparenty #Trump2020 i #PolandStandsWithUSA.

Opracowaliśmy ulotkę w wersji polskiej i angielskiej #PolandStandsWithUSA i prosimy Was o kolportowanie jej wśród Waszych znajomych. https://idzpodprad.pl/aktualnosci/dlaczego-polska-i-usa-powinny-trzymac-sie-razem-ulotka-do-pobrania/

Sierpień rozpoczął się dla nas wspaniałym doświadczeniem wspólnoty wielkiej grupy chrześcijan na obozie projektu Megakościół. Na tydzień do przepięknego zakątka Polski zjechało prawie 200 chrześcijan z naszych grup biblijnych z Polski i zagranicy, nawet z USA i Kanady! Przeżyliśmy zachwyt Bogiem, Jego Słowem (studiowaliśmy List do Hebrajczyków) oraz błogością bycia razem w zgodzie (Ps. 133). Podczas obozu mieliśmy ślub jednej z polskich par mieszkających w Wielkiej Brytanii oraz około 50 chrztów nowonarodzonych. Mieliśmy też radość z podniesienia autonomii pierwszej z grup biblijnych na poziom kościoła-córki (jeszcze nie w pełni samodzielny kościół, podlegający naszym starszym, ale z jasno wyodrębnionym własnym przywództwem i funkcjami). Obóz odbył się w naszym nowo przygotowanym ośrodku letnim, który ma salę spotkań na około 200 osób. Obiekt powstał w ciągu trzech miesięcy dzięki bardzo ofiarnej pracy chrześcijańskich pracowników i obfitemu wsparciu materialnemu całego środowiska.

Wydaliśmy książkę pastora Pawła Chojeckiego „Trudne wersety”, w której analizowana jest większość wersetów używanych przez ludzi kwestionujących wieczne bezpieczeństwo wierzących oraz największe herezje katolicyzmu. Dochód z tej książki Pastor przeznaczył na fundusz założycielski Uniwersytetu. W tym samym miesiącu fundusz zasilili inni donatorzy kwotą 110 000 złotych! To popchnęło do nas ku decyzji, by już w tym roku przystąpić do konkretnej realizacji projektu Uniwersytet. Módlcie się o wybór dobrej nieruchomości, którą chcemy kupić, a także o zagranicznych partnerów do tego projektu. W tym roku rozpoczynamy pilotażowy przedakademicki kurs z historii pierwszego kościoła od czasów apostołów do cesarza Konstantyna prowadzony przez Andreasa Stutza, doktoranta Master’s University w Kalifornii oraz wykładowcę Israel College of the Bible.

Prosimy Was o modlitwę o błogosławieństwo dla tego projektu i przekształcenie go najpierw w szkołę biblijną, a potem w uniwersytet!

Nasz film Hongkong #FreeHongKong stał się bardzo popularny i zyskał prawie 200 000 wyświetleń. Tysiące Hongkończyków dziękowało nam w komentarzach za wsparcie. Jako środowisko Idź Pod Prąd dołączyliśmy do międzynarodowej akcji #Eye4HK w ramach solidarności z sanitariuszką, która została postrzelona przez policjanta i straciła wzrok.

Przetłumaczyliśmy kolejny materiał (poprzedni przedstawiał króla Jana III Sobieskiego) promujący polskich Bohaterów Zachodu, tym razem o Marii Skłodowskiej-Curie. To pierwsza kobieta, która otrzymała Nagrodę Nobla i pierwsza osoba, która zdobyła dwie takie nagrody. Dziękujemy Amerykanom z Freedom Project Academy za udostępnienie nam tego filmu!

Cieszy nas, że młode pokolenie nastolatków (13-17 lat) garnie się do pracy w naszej redakcji. Zwieńczeniem wakacyjnych praktyk były sierpniowe warsztaty filmowe zakończone produkcją pierwszych filmów.

#IPPTV #Megakościół