NEWSLETTER MEGAKOŚCIOŁA PAŹDZIERNIK 2018 #Megakosciol

#IPPTV #Megakosciol

NEWSLETTER MEGAKOŚCIOŁA PAŹDZIERNIK 2018

Rozwinęliśmy kolejną antykomunistyczną akcję, która osiągnęła międzynarodowy rozgłos oraz spowodowała reperkusje dyplomatyczne. W naszych wiadomościach poinformowaliśmy o niepodległościowej manifestacji w Tajpej (20.10.2018), co zostało docenione przed media tajwańskie, a następnie nagraliśmy krótki spot wspierający Tajwan „Say YES to Taiwan, Say NO to China”, „Poland supports Taiwan” i to uruchomiło lawinę w głównych telewizjach i gazetach Azji oraz w mediach społecznościowych. Akcję poparli m.in. prawicowy dziennikarz izraelski Harel Noff, 101-letni nestor walki o niepodległość Tajwanu Su Beng, były doradca prezydenta Trumpa Stephen Yates. Za akcję podziękował też oficjalnie premier Tajwanu William Lai na konferencji prasowej (30.10.2018). Komunistyczne Chiny zareagowały kampanią dyskredytowania nas po chińsku, polsku i angielsku. Polski ambasador w Chinach mający komunistyczne korzenie zaczął się oficjalnie tłumaczyć przed komunistami chińskimi, powołując się na porozumienie podpisane przez komunistów i zbrodniarzy Bieruta oraz Mao Zedonga w 1949 roku. To skandal, że rzekomo prawicowy i niepodległościowy rząd partii Prawo i Sprawiedliwość wspiera Chiny i respektuje komunistyczne umowy międzynarodowe. W Polsce media głównego nurtu postanowiły zamilczeć naszą akcję, ale ciągle masowo rozwija się ona w Internecie. Możesz dołączyć do nas!

W Polsce ponad cztery i pół miliona widzów (15% ludności) obejrzało film „Kler”, który pokazuje zepsucie duchowieństwa Kościoła katolickiego, ale nie podaje rozwiązań i wyjścia z tej duchowej niewoli, w której znajduje się Polska. Przeprowadziliśmy kilka akcji ewangelizacyjnych (rozdawanie ulotek „Kogo słuchasz – KLERU czy BIBLII?”) oraz dyskusję o filmie w naszej telewizji. Prosimy o modlitwę, by Polacy, widząc upadek Kościoła katolickiego, nie odwracali się od Boga, ale osobiście znajdowali zbawienie w Jezusie Chrystusie. Módlcie się też o nowych robotników dla Polski!

Pod koniec naszej wizyty w Stanach Zjednoczonych byliśmy honorowymi gośćmi na 60. rocznicy powstania konserwatywnej, antykomunistycznej organizacji John Birch Society. Pastor Paweł Chojecki wygłosił dwa wykłady na temat historii Polski oraz współczesnej walki z komunizmem i niebywałego sukcesu Telewizji Idź Pod Prąd. Pastor został też poproszony o modlitwę otwierającą uroczysty bankiet. Członkowie John Birch Society i osobiście CEO Arthur Thompson okazali wielkie zainteresowanie i wykazali się dużą wiedzą o Polsce. Mieliśmy okazję zarówno udzielić, jak i przeprowadzić kilka wywiadów. Mówiliśmy o pozostałościach komunizmu w Polsce, a także o prześladowaniu chrześcijan na uniwersytetach w Polsce. Na naszym kanale możecie zobaczyć wywiady z liderami John Birch Society, Freedom Project Academy, a także z kongresmenem Thomasem Massie oraz reprezentantem Matthew Shea. Przy okazji wizyty w Appleton, Wisconsin odwiedziliśmy kilka kościołów i poznaliśmy ich pastorów: Appleton Alliance Church – pastor Dr. Dennis Episcopo, Family First Ministries – pastor Alvin Dupree (nasz wywiad z Pastorem Dupree: https://youtu.be/1cbhfKanlpM), Valley Baptist Church – pastor Larry Creamer.

Pod koniec naszej wizyty zorganizowaliśmy pokaz filmu „Katyń. Ostatni świadek” w kościele Jackson Creek Fellowship Church pod Chicago – tu szczególne podziękowania dla Pastora Michaela Shepherda, który tak gościnie przyjął Polaków. Na pokaz przyszło około 60 osób – Polaków i Amerykanów. Tutaj możecie zobaczyć wrażenia po filmie w języku angielskim: https://youtu.be/iCNaR6rASB8 Film „Katyń. Ostatni świadek” jest dostępny również na amazon.com.

Jednym z owoców naszej wizyty w USA jest nowy program w naszej telewizji „Czas na Polonię!”. Kolejni nawróceni Polacy przyłączają się do amerykańskich kościołów. W niedzielę 28 października odbył się chrzest kolejnych trzech Polaków, sympatyków naszej telewizji, w kościele w Berlin, Connecticut. Możecie modlić się o powstawanie grup biblijnych, tym razem na wschodnim wybrzeżu USA, gdzie jest również bardzo dużo Polaków.

Rozumiejąc doniosłość wyborów do Kongresu USA dla sprawy wolności i chrześcijaństwa w całym świecie, nagraliśmy klip „VOTE FOR REPUBLICANS”: https://youtu.be/D1vwd2cib18

Jako pokłosie naszej wizyty na Liberty University możecie zobaczyć obszerne fragmenty wykładu Pastora Pawła Chojeckiego i jego córki Kornelii o sytuacji duchowej w Polsce: https://youtu.be/F8E7-wzAs4I Módlcie się o dalsze owoce tej wizyty! Polska bardzo potrzebuje uniwersyteckiego treningu chrześcijańskich przywódców. W Polsce nie ma ani jednego chrześcijańskiego uniwersytetu oraz ani jednej konserwatywnej szkoły biblijnej.

SPRAWY DO MODLITWY:

11 listopada przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. W dużym stopniu przyczyniły się do tego Stany Zjednoczone. Niestety współczesne władze polityczne prowadzą Polskę w kierunku podległości Niemcom w ramach UE oraz komunistom z Chin i Rosji w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku. Módlmy się o zmianę tego zdradzieckiego kierunku, by Polska znowu stanęła po stronie narodów wolnego świata.

#IPPTV #Megakoscil