Na początku marca opublikowaliśmy ulotkę ewangelizacyjną „Koronawirus. I co teraz?”. Jest już ona dostępna również w języku angielskim, włoskim, rosyjskim i niemieckim (dostępne na stronie megachurch.pl). Stworzyliśmy też animację ulotki, która łącznie trafiła do 1 200 000 osób, a wyświetliło ją ponad pół miliona osób. Animację możecie zobaczyć również w języku angielskim i niemieckim.

W samą porę przenieśliśmy się do nowej siedziby – nie chcieliśmy narażać zdrowia członków naszej redakcji, ponieważ nasze poprzednie lokum znajdowało się w centrum miasta tuż obok szpitala zakaźnego, gdzie przywożono chorych z całego województwa. Całkowicie przestawiliśmy funkcjonowanie Kościoła na system online. W marcu udało się nam zorganizować dwie konferencje przez Internet z międzynarodowymi gośćmi z Izraela i USA. Chwała Bogu, że byliśmy do tego przygotowani od wielu miesięcy, dlatego ta zmiana nie stanowiła problemu zarówno dla członków naszych grup biblijnych, jak i ekipy technicznej. Dzisiaj pomagamy innym kościołom we wprowadzaniu podobnych systemów.

Otrzymujemy wiele głosów, też od nowych widzów, którzy dziękują nam za apel z zeszłego miesiąca, by robić zapasy przed nadchodzącą epidemią.

Dwa tygodnie temu uruchomiliśmy nowy codzienny program „Biblia w czasie zarazy”, który na żywo ogląda około 500 osób, a w ciągu doby osiąga około 3 000 wyświetleń. W ramach narodowego czytania Biblii studiujemy List do Filipian. Wiele osób mówi, że list apostoła Pawła pisany z więzienia w szczególny sposób jest pocieszeniem w czasie pandemii koronawirusa.

Z powodu szkód, strat i ograniczeń w działalności Kościoła oraz cierpień i dolegliwości jego członków, Kościół Nowego Przymierza w Lublinie zdecydował się wysłać pismo przedprocesowe do Komunistycznej Partii Chin wzywające do uznania odpowiedzialności chińskich komunistów za rozprzestrzenienie pandemii COVID-19.

Z inicjatywy redaktor Hanny Shen, naszej korespondentki z Tajwanu, w połowie marca na stronie Białego Domu uruchomiliśmy Petycję do prezydenta Donalda Trumpa o pociągnięcie chińskiego rządu do odpowiedzialności za koronawirusa. Na zebranie 100 000 podpisów mamy czas do 15 kwietnia, póki co mamy ponad 91 000 podpisów:

https://petitions.whitehouse.gov/petition/petition-president-donald-trump-hold-chinas-government-accountable-coronavirus

Petycję poparli m.in. szef Republikanów za granicą Solomon Yue, gen. Robert Spalding, były doradca prezydenta Trumpa, amerykańscy dziennikarze: Jack Posobiec i Jan Jekielek, a także dziennikarze z Tajwanu, Japonii i Hongkongu.

Polecamy najnowsze wywiady z gen. Spaldingiem, Janem Jekielkiem z „Epoch Times” oraz Solomonem Yue dla Telewizji Idź Pod Prąd.

Na nasze stanowisko w sprawie skandalicznej decyzji organizatorów Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina o zakwalifikowaniu pianistów tajwańskich jako pochodzących z komunistycznych Chin zareagował syn prezydenta Donalda Trumpa Eric Frederick Trump, który napisał: „Trumpowie są z Wami”. Konkurs podlega Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego rządu Prawa i Sprawiedliwości w Polsce.

Pastor Paweł Chojecki wraz z innymi polskimi pastorami na przełomie lutego i marca odwiedził Izrael. Był gościem Jerusalem Baptist Church i pastora Ala Nucciarone. Jednym z owoców tego wyjazdu jest nowy program Forum Pastorów, w którym wspólnie dyskutujemy o tym, jak dotrzeć z ewangelią do Polaków.

Dziękujemy za modlitwy za pozostałe grupy misyjne naszego Kościoła, które szczęśliwie wróciły z USA i z Wielkiej Brytanii na początku marca. Delegacja naszego Kościoła i grup biblijnych z Polonii spotkała się z profesorem Terrym Mortensonem w Muzeum Kreacjonizmu w Kentucky.

W tym miesiącu udało się nam przeprowadzić wywiad z chrześcijankami z Iranu, które spędziły w więzieniu Ewin dziewięć miesięcy. Islamski sędzia skazał Maryam Rostampour i Marziyeh Amirizadeh na śmierć, ale one nie zaparły się Jezusa.

W ciągu tego miesiąca modliliśmy się, by Polacy w obliczu epidemii koronawirusa rozpoznali, że potrzebują opieki i pomocy Boga, o bezpieczny powrót naszych ekip misyjnych, o rozwój nowych programów w naszej telewizji oraz o to, by chrześcijanie z innych kościołów w Polsce bardziej zdecydowanie wsparli nasz projekt medialny i edukacyjny. Jak widzicie z naszego newslettera, Bóg wspaniale odpowiedział praktycznie na wszystkie te prośby! Bardzo dziękujemy za Wasze modlitwy i wsparcie.

Sprawy do modlitwy:
• O zdrowie i siłę redakcji Telewizji IPP pracującej w bardzo okrojonym składzie;
• O mądrość dla przywódców wolnych narodów, w szczególności Polski, USA, Izraela i Tajwanu, by mądrze walczyli z atakiem chińskich komunistów bronią biologiczną oraz by opracowali plan właściwej odpowiedzi;
• By udało się zebrać podpisy pod naszą petycją do prezydenta Donalda Trumpa i by prezydent USA oficjalnie na nią odpowiedział;
• Aby nowe programy ewangelizacyjne w naszej telewizji dały duchowe żniwo;
• O inne kościoły, by miały mądrość, jak zachować się w czasie zarazy.

newsletter-marzec-2020-Megakościół