Maj stał w Polsce pod znakiem duchowego trzęsienia ziemi spowodowanego premierą na YouTube filmu dokumentalnego „Tylko nie mów nikomu” obnażającego ogromny rozmiar pedofilii w kościele katolickim oraz jej tuszowania przez polskich biskupów, a nawet polskiego papieża Jana Pawła II. Film obejrzało w Internecie ponad 20 milionów widzów. Telewizja rządowa odmówiła emisji, zrobiła to tylko lewicowa, prywatna telewizja TVN. Tu można zobaczyć film z angielskimi napisami.

Bezpośrednio po premierze w sobotę 11 maja nagraliśmy program na żywo z pastorem Pawłem Chojeckim komentujący straszną prawdę docierającą po raz pierwszy do Polaków. Udało nam się obejść zjawisko tzw. „shadowban”, którym objęty jest nasz główny kanał Idź Pod Prąd TV, i na kanale zapasowym Megakościół nasz komentarz dotarł do niemal 200 000 Polaków, a na kanale głównym tylko do 44 000. Spowodowało to też napływ nowych widzów i dużo pytań duchowych. Kolejna fala ludzi chce uczestniczyć w studium Biblii przez Internet, tygodniowo zgłasza się do nas kilkadziesiąt nowych osób! Módlcie się, by to żniwo narastało i by Bóg dał nam nowych pracowników do tego żniwa, a także o szybki wzrost dla młodych chrześcijan, by byli gotowi prowadzić innych.
Skala zbrodni kościoła katolickiego głęboko poruszyła Polaków. Według oficjalnych statystyk w ciągu dwóch miesięcy zaufanie do kościoła katolickiego spadło o 9%.

Rzeczywistość może być jeszcze bardziej dramatyczna. Powstało wiele programów i utworów artystycznych zarówno broniących, jak i obnażających katolicyzm. Na naszym kanale również pojawiły się utwory odnoszące się do bieżących wydarzeń. Prosimy o modlitwę za Polskę, by ludzie zgorszeni katolicyzmem nie odeszli w ateizm, ale zwrócili się do Jezusa i Jego Słowa. Ogromnym problemem Polaków jest brak jakiejkolwiek kościelnej alternatywy. 90% naszego narodu zna tylko kościół katolicki! Nieliczne polskie kościoły ewangelikalne są albo duchowo skorumpowane ekumenizmem, albo całkowicie niewidoczne w przestrzeni społecznej. W tej sytuacji dziękujemy Bogu za przynaglenie nas cztery lata temu po wizycie w USA do rozpoczęcia codziennego nadawania chrześcijańskiej telewizji IPP TV. Dzięki Bożemu błogosławieństwu i wytrwałej pracy możemy dziś docierać do setek tysięcy Polaków, a o naszym istnieniu wie praktycznie cała polska elita społeczno-polityczna. Gdy na kanwie tego poruszenia deprawacją i zbrodnią w kościele katolickim rozpoczęliśmy akcję w mediach społecznościowych #STOPKonkordat, bardzo szybko odnieśli się do tego tematu czołowi hierarchowie katoliccy – były nuncjusz Kowalczyk i arcybiskup sekretarz papieża Jana Pawła II, kardynał Dziwisz. Dzięki konkordatowi kościół katolicki ma w Polsce uprzywilejowaną pozycję polityczną i ekonomiczną (m.in. ogromne dotacje z budżetu państwa).

Na początku maja mieliśmy ostatni zjazd chrześcijan w tym roku akademickim. Zakończyliśmy pierwszy i drugi poziom szkolenia chrześcijan do służby w projekcie Megakościół dla Polski, w którym uczestniczyło 120 osób. W trakcie zjazdu odbył się też pierwszy chrzest w tym roku – swój związek z Jezusem wyraziło 7 osób.
Dla poparcia wolnościowych dążeń mieszkańców Hongkongu zorganizowaliśmy flashmobe na głównym placu naszego miasta Lublina. Zobacz VIDEO:

O naszej akcji poinformowały media w Hongkongu.

Cieszymy się, że Bóg daje rozwój naszej grupie filmowej. W tym miesiącu oprócz kilku mniejszych utworów zrobiliśmy 10-minutową animację „Apokalipsa to nie fikcja!”.

W paradzie w Święto Konstytucji 3 Maja w centrum Chicago wzięli udział klubowicze naszej Telewizji Idź Pod Prąd. Zobacz video

Za zgodą Liberty University przetłumaczyliśmy fragmenty wystąpienia wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych Mike Penca na zakończenie roku akademickiego LU. Wywołało ono ogromne zdziwienie i tęsknotę naszych widzów, którzy nigdy nie widzieli w Polsce polityka tej klasy otwarcie mówiącego swoje świadectwo o nawróceniu do Jezusa Chrystusa i wpływie chrześcijan na los narodu.

W maju padł też rekord wspierających nas finansowo widzów – 1119 osób! Chwała Bogu!

Ostatniego dnia maja zablokowano na Twitterze konto pastora Pawła Chojeckiego i naszej korespondentki z Tajwanu Hanny Shen. Prawdopodobnie ma to związek z komunistyczną akcją ukrycia prawdy o masakrze na placu  Tian’anmen w 30. rocznicę tej komunistycznej zbrodni 4 czerwca.

Sprawy do modlitwy
– O wpływ książki Spór o „podpis w komórce”, która ukaże się w czerwcu na podstawie doktoratu Małgorzaty Gazdy.
– O błogosławieństwo dla czerwcowego Zjazdu Klubów Idź Pod Prąd (20-23.06), na którym mają być również goście z Tajwanu i Stanów Zjednoczonych.
– O mądrość do dalszego planowania naszej służby. Wakacje to zwykle dla nas czas ważnych decyzji na nowy rok akademicki.
– O przełamanie zmowy milczenia wokół naszego środowiska w mediach głównego nurtu.

#IPPTV #Megakościół