Newsletter Megakościoła Luty 2020

Bóg otworzył kolejne drzwi do szkolenia pastorów i doradców biblijnych w Polsce! W dniach 21-23 lutego odbyła się pierwsza konferencja prowadzona przez profesora Aba Abercrombie z Biblical Counseling Institute związanego z Southwestern Baptist Theological Seminary w Texasie.

W tym szkoleniu wziął udział Pastor Larry Creamer z Valley Baptist Church w Appleton w stanie Wisconsin, którego poznaliśmy na żywo podczas wizyty w USA w 2018 roku. Z polskiej strony było około 60 uczestników. Wszyscy są zachęceni i oczekują na następne konferencje w tym cyklu.

W naszej telewizji wystąpił Ryan Helfenbein, dyrektor wykonawczy Falkirk Center na Liberty University na Liberty University, największej chrześcijańskiej uczelni świata!

W programie Idź Pod Prąd skrytykowaliśmy bierną postawę rządu wobec niebezpieczeństwa rozwoju epidemii koronawirusa. To zmusiło jednego z ministrów do tłumaczenia się w Polskim Radiu z naszych zarzutów. Po naszym apelu, by Polacy oddolnie przygotowali się i robili zapasy, zaczęto o tym mówić w innych mediach. Do tej pory w Polsce panuje duża beztroska jeśli chodzi o świadomość społeczną w sprawie COVID-19.

Polskę odwiedziła Abby Johnson, główna bohaterka filmu „Nieplanowane”. Nasi klubowicze spotkali się z nią w kilku miastach. W tym czasie udało nam się też przeprowadzić wywiad z Ashley Bratcher, aktorką, która wcieliła się w postać Abby Johnson.

Ruszyliśmy z akcją #PolesForTrump2020, czyli Polacy popierają prezydenta Donalda Trumpa w wyborach w 2020 roku. Nasza delegacja dotarła do Chicago, gdzie 7 marca ma się odbyć projekcja filmu „Genesis. Raj utracony” z polskim lektorem. Prosimy o modlitwę, aby przyszło dużo ludzi szukających Boga, by to wydarzenie dało nowy impuls do rozwoju grupy biblijnej w mieście, które jest największym skupiskiem Polonii na świecie.

Ukazał się kolejny numer magazynu Idź Pod Prąd, którego znaczna część to tłumaczenie poświęconego socjalizmowi numeru dwutygodnika „The New American” wydawanego przez John Birch Society. W naszym magazynie jest również bardzo bogata sekcja dotycząca rocznicy powstrzymania zbrodni niemieckiej w Auschwitz.

Otrzymaliśmy podziękowania od Prezydent Tajwanu Tsai Weng. Prezydent podziękowała za wsparcie od zagranicznych przyjaciół, takich jak pastor Paweł Chojecki i Telewizja Idź Pod Prąd. Ponad rok temu nagłośniliśmy akcję #SayYesToTaiwan, która odbiła się szerokim echem szczególnie na Tajwanie.

Przeprowadziliśmy wywiad z Arielem Hydem z Tree of Life w Izraelu, organizacji mesjanistycznych Żydów. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim budowy trzeciej świątyni. Sondę ich autorstwa przetłumaczoną na język polski zobaczyło na naszym kanale ponad 150 000 osób!

Wyprodukowaliśmy kolejny klip muzyczny „Arka Noego”. To związany z potopem i zawierający analogię do współczesności utwór jednego ze znanych polskich artystów:

Udało nam się przeprowadzić wywiad z profesorem Guusem Berkhoutem, prezesem Climate Intelligence Foundation, która niedawno wystosowała do sekretarza generalnego ONZ Antonio Guttereza list podpisany przed ponad ośmiuset naukowców mówiący o tym, że globalne ocieplenie nie istnieje.

Przeprowadzkę do nowej siedziby przełożyliśmy na marzec. Jesteśmy bardzo zachęceni tym, że cały czas przyjeżdżają do nas ludzie z Polski i zagranicy, by nam pomóc – nie tylko z naszych grup biblijnych, ale i z innych kościołów.

Sprawy do modlitwy:

• by Polacy w obliczu epidemii koronawirusa rozpoznali, że potrzebują opieki i pomocy Boga – w naszym narodzie dominuje postawa materialistyczna i polegania na samym sobie lub rządzie;
• żeby ekipy misyjne naszego kościoła w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych oraz Izraelu z sukcesem zrealizowały misję i wróciły do domu;
• o rozwój nowych programów w naszej telewizji;
• aby chrześcijanie z innych kościołów w Polsce bardziej zdecydowanie wsparli nasz projekt medialny i edukacyjny.

newsletter-luty-2020-Megakościół