NEWSLETTER MEGAKOŚCIOŁA LUTY 2019

#megakosciol #KNP

NEWSLETTER MEGAKOŚCIOŁA LUTY 2019
Luty był dla nas miesiącem bardzo obfitującym w Boże błogosławieństwo. W ramach naszej pracy w telewizji mieliśmy okazję rozmawiać z ważnymi dla nas osobami, m.in.:
– doradcą i przyjacielem Prezydenta Trumpa Jasonem Greenblattem,
– amerykańskim rabinem Shmuelem „Shmuley” Boteachem,
– szefem Fundacji From the Depths Jonnym Danielsem,
– doradcą i prawnikiem Prezydenta Trumpa Rudym Giulianim
– irańskim pastorem Saeedem Abedinim
– dyrektorem i założycielem Europejskiej Koalicji dla Izraela Tomasem Sandellem
– korespondentem z Tel Awiwu Eli Barburem,
– inicjatorem akcji #MeTooUyghur Muratem Harri Uyghurem
– panelistą w Parlamencie Europejskim i Kongresie Stanów Zjednoczonych Erpingiem Zhangiem, działającym w Global and International Studies w USA
Na naszym kanale (dzięki uprzejmości organizacji One For Israel) wyemitowaliśmy również poruszające świadectwo laickiego Żyda Johna Dessera o tym, jak przypadkowa wizyta na corocznym śniadaniu modlitewnym przyprowadziła go do Jezusa
Liczymy na dalszą współpracę. Chwała Bogu!

Przy okazji Międzynarodowej Konferencji na temat Bliskiego Wschodu w Warszawie, w której wzięli udział m.in. wiceprezydent USA Mike Pence oraz Sekretarz Stanu Mike Pompeo, uczestniczyliśmy w manifestacji Irańczyków i akcji #FreeIran przeciwko islamskiemu reżimowi w Iranie. W tym roku mija 40 lat od wybuchu islamskiej rewolucji ajatollahów.

Tuż po konferencji zdecydowaliśmy się rozpocząć petycję do Prezydenta Donalda Trumpa o pomoc Polsce w uzyskaniu reparacji wojennych od Niemiec i Rosji za II wojnę światową. Do 20 marca musimy zebrać 100 000 podpisów, liczymy na Wasze wsparcie! Wystarczy podpisać i potwierdzić w e-mailu: https://petitions.whitehouse.gov/petition/petition-president-donald-trump-assisting-poland-obtaining-war-reparations-germany-and-russia.
Gorąco polecamy Wam materiał przygotowany przez Polonię wzywający do podpisywania petycji (w języku polskim i angielskim): https://youtu.be/1447QNatprI

1 lutego świętowaliśmy 3. rocznicę Telewizji Idź Pod Prąd Na Żywo. Bóg bardzo pobłogosławił nam wzrostem widzów, którzy regularnie finansują naszą telewizję. W zeszłym roku wspierało nas średnio około 700 osób, a w tym roku już drugi miesiąc jest to ponad 1000 osób!
Z okazji 3. urodzin nadawania na żywo otrzymaliśmy życzenia z różnych stron świata: z USA – od Artura Thompsona, szefa największej organizacji konserwatoryjnej The John Birch Society, oraz Christiana Gomeza, a także dziennikarza magazynu „The New American” i naszego stałego korespondenta Alexa Newmana, z Tajwanu – od dziennikarza Dennisa Penga z tajwańskiej telewizji ”Formosa” oraz od naszej korespondentki redaktor Hanny Shen, z Izraela – od profesora chrześcijańskiej uczelni Andreasa Stutza, z Węgier, Austrii, Kanady oraz od polskich sportowców – Małgorzaty Zabrockiej, mistrzyni świata i Europy w karate tradycyjnym, oraz Marceliny Witek, mistrzyni Polski w rzucie oszczepem, a także od reżysera Piotra Szkopiaka, twórcy filmu „Katyń – ostatni świadek”, który przy okazji podziękował nam za wsparcie w promocji jego filmu. Dziękujemy Bogu i każdemu za codzienne wsparcie Telewizji Idź Pod Prąd!

W ostatnich miesiącach w Internecie zintensyfikowały się groźby pod naszym adresem, nawet groźby śmierci. Policja dotąd była na to obojętna, ale obecnie rozpoczęła pewne działania w tej sprawie. Prosimy o modlitwę, byśmy nie ustawali w odważnym głoszeniu prawdy, ufając w Bożą ochronę.

Zgłosił się do nas kolejny były ksiądz katolicki, który dzięki naszemu świadectwu uwierzył w Jezusa. Pojawiają się kolejni bracia z innych kościołów protestanckich, którzy chcą z nami współpracować, także w promocji filmu „Genesis. Raj utracony” (reż. Ralph Strean). Módlcie się, by te działania nabrały rozpędu!

Zorganizowaliśmy w tym miesiącu pierwszy obóz dla dzieci i młodzieży w ramach projektu Megakościół. Prosimy o modlitwę, byśmy umieli wciągać do Bożej pracy kolejne młode pokolenie!

Sprawa do modlitwy:
– O mądrość dla chrześcijan zaangażowanych w antykomunistyczną, biblijną partię Ruch 11 Listopada co do startu w najbliższych wyborach.

#megakosciol #KNP