11 listopada Polacy obchodzili Święto Niepodległości (101. rocznica odzyskania niepodległości w 1918 roku w wyniku I wojny światowej). Z tej okazji mieliśmy Zjazd Chrześcijan i Bal Niepodległości w Lublinie. Przyjechało ponad 200 osób! Pomimo że w Polsce jest to późna jesień i temperatury są już raczej niskie, 6 osób zdecydowało się na chrzest. W sumie w tym roku ochrzciliśmy 100 osób, chwała Bogu! Bal Niepodległości uświetniły życzenia dla Polaków ze Stanów Zjednoczonych – od Arthura Thompsona i Alexa Newmana z John Birch Society, z Tajwanu od redaktor Hanny Shen oraz z Izraela od Andreasa Stutza z Israel College of the Bible.
Zobacz relację video (z angielskimi napisami):

Projekt Lubelski Uniwersytet Biblijny wchodzi w kolejną ważną fazę. Bóg umożliwił nam kupno nieruchomości bardzo pasującej do naszych potrzeb. Nieruchomość składa się z dwóch budynków – jeden biurowy o powierzchni około 300 m2 i drugi konferencyjny o powierzchni około 600 m2. Bóg jest wspaniały i łaskawy! Nawet nie marzyliśmy, że aż tak wspaniale zaspokoi nasze potrzeby. Dzięki temu będziemy mogli zbudować dwa studia telewizyjne, studio radiowe, scenę teatralną oraz salę konferencyjną na 250 osób. Do tego dochodzi przestrzeń na zewnątrz, która szczególnie w warunkach wiosenno-letnich umożliwi nam organizację imprez również na świeżym powietrzu.
Polecamy klip o Lubelskim Uniwersytecie Biblijnym w wersji anglojęzycznej:

Módlcie się, by sprawnie przeszła nam przeprowadzka i adaptacja nowych pomieszczeń.

Mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad z Erikiem Hovindem. W różnych miastach Polski odbyły się też już pierwsze projekcje filmu „Genesis. Raj utracony” z polskim lektorem.

Polska jest kolejnym krajem, gdzie film „Nieplanowane” („Unplanned”) odniósł sukces kinowy. Byliśmy nim bardzo poruszeni, wyemitowaliśmy kilka programów na jego temat, w szczególności wywiady z Abby Johnson, główną bohaterką filmu, i producentką Sheilą Hart.

W najbliższy weekend w naszych grupach biblijnych organizujemy Wieczór Amerykański z okazji Święta Dziękczynienia.

Chcielibyśmy, by amerykańscy chrześcijanie pamiętali, jak ważna jest ich rola jako chrześcijańskiego narodu. To, że do dziś obchodzicie Święto Dziękczynienia, że wspominacie swoją historię, gdy Bóg cudownie uratował Waszych przodków, dla Polaków jest czymś niezwykłym. Przeciętny Polak modli się tylko bezmyślnie powtarzanymi formułkami, takimi jak różaniec, a myśl, by przypomnieć sobie, co Bóg zrobił w moim życiu w tym roku i podziękować Mu za to własnymi słowami, dla wielu naszych rodaków jest niezwykłym, przełomowym odkryciem. Happy Thanksgiving for American Christians!

newsletter-pl-loga-Megakościół