Uruchomiliśmy zbiórkę pieniędzy na pierwszy w Polsce chrześcijański uniwersytet. Jest duże poruszenie wśród ewangelicznych chrześcijan w tym względzie, ponieważ w czasach Reformacji Jan Łaski (John à Lasco), jedyny Polak przedstawiony na pomniku reformacji w Genewie, miał takie plany, ale nie udało się ich zrealizować. Módlcie się, by rzeczywiście uczniowie Jezusa w Polsce potrafili dostrzec ważność tego projektu i zaangażowali się w jego realizację zgodnie z tym, co Bóg im daje.

1 lipca, w Dzień Kanady, rozpoczęliśmy cotygodniowy serwis informacyjny po angielsku i po francusku prowadzony przez Polkę urodzoną w Kanadzie. Celem tego projektu jest informowanie społeczeństw zachodnich o tym, co się dzieje w Polsce. Często informacji o Polsce nie ma w serwisach anglojęzycznych albo są to wiadomości kłamliwe lub niepełne. Przykładem jest przemilczanie prochińskiej postawy rzekomo konserwatywnego rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Z okazji Święta Niepodległości Stanów Zjednoczonych 4 lipca nagraliśmy specjalne życzenia dla Amerykanów, które dotarły do Białego Domu. Zobacz wersję z angielskimi napisami.

W czasie wakacji do naszej redakcji dołączyło kilkunastu nastoletnich praktykantów, co zaowocowało nowymi projekcjami medialnymi. Oto przykład – wzruszający klip ku pamięci Powstańców Warszawskich.

Z pomocą praktykantów rozpoczęliśmy program IPP KIDS dla dzieci z Polski i Polonii mieszkającej na całym świecie. Dzieci uczciły pamięć Powstańców Warszawskich pracami artystycznymi.

Przez cały lipiec wiernie wspieraliśmy protestujących w Hongkongu i prześladowanych za wiarę w Chrystusa w Chinach. Nagraliśmy kilka wywiadów z hongkońskim dziennikarzem Chapmanem Chenem oraz pastorem Bobem Kraftem, który dał wspaniałe świadectwo, jak ważna jest nasza pomoc dla Hongkongu w ramach akcji #FreeHongKong.

21 lipca zaangażowaliśmy się w międzynarodowy protest #StandWithUighurs #WhiteBlue19, by upomnieć się o prześladowanych Ujgurów. Według szacunków ONZ w obozach koncentracyjnych w komunistycznych Chinach zamkniętych jest nawet 3 miliony Ujgurów.

Klub naszej telewizji w Londynie przeprowadził wywiad z Brytyjczykiem Jackiem Fairweatherem, autorem książki „The Volunteer” o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim, który dobrowolnie poszedł do obozu w Auschwitz i zorganizował tam ruch oporu. Zobacz wywiad w wersji polskiej i angielskiej.

W tym miesiącu zacieśnialiśmy współpracę z John Birch Society i Prager University. Na naszym kanale znajdziecie dwa wywiady z Dennisem Pragerem oraz wykłady Artura Thompsona (cz. 1  i cz. 2 ) i Martina Ohlsona  z JBS.

Na naszym kanale opublikowaliśmy filmową relację z V Zjazdu Klubów Idź Pod Prąd „Wybierz wolność!” (https://www.youtube.com/watch?v=rNL_Wc7LS7I&t=50s) z angielskimi napisami oraz relację z chrztów kolejnych żołnierzy Jezusa Chrystusa w ramach projektu Megakościoł: https://www.youtube.com/watch?v=7ntYuh66isM.

W lipcu mieliśmy okazję ochrzcić naszych widzów z Kanady i Holandii. Chwała Bogu!

Udało nam się również porozmawiać z Andrew Tuckerem, radcą prawnym European Coalition for Israel o tym, dlaczego trzeba wspierać Izrael, jak rozwiązać konflikt z Palestyńczykami.

Pod koniec lipca do druku poszła książka „Trudne wersety” autorstwa pastora Pawła Chojeckiego, w której pastor szczegółowo analizuje kilkadziesiąt wersetów używanych przez wrogów nauki o wiecznym bezpieczeństwie nowonarodzonych. W Polsce większość członków kościołów protestanckich nie wierzy w wieczne bezpieczeństwo chrześcijan. Myślą, że mogą utracić zbawienie, jeśli przestaną spełniać pewne warunki. Jest to pozostałość katolickiego myślenia.

Sprawy do modlitwy:

– Rozpoczynamy letni obóz projektu ewangelizacji Polski pod nazwą Megakościół. Po raz pierwszy organizujemy letnią tygodniową imprezę na taką skalę, przyjedzie ponad 200 osób.