Uruchomiliśmy zbiórkę pieniędzy na pierwszy w Polsce chrześcijański uniwersytet. Jest duże poruszenie wśród ewangelicznych chrześcijan w tym względzie, ponieważ w czasach Reformacji Jan Łaski (John à Lasco), jedyny Polak przedstawiony na pomniku reformacji w Genewie, miał takie plany, ale nie udało się ich zrealizować. Módlcie się, by rzeczywiście uczniowie Jezusa w Polsce potrafili dostrzec ważność tego projektu i zaangażowali się w jego realizację zgodnie z tym, co Bóg im daje.

1 lipca, w Dzień Kanady, rozpoczęliśmy cotygodniowy serwis informacyjny po angielsku i po francusku prowadzony przez Polkę urodzoną w Kanadzie. Celem tego projektu jest informowanie społeczeństw zachodnich o tym, co się dzieje w Polsce. Często informacji o Polsce nie ma w serwisach anglojęzycznych albo są to wiadomości kłamliwe lub niepełne. Przykładem jest przemilczanie prochińskiej postawy rzekomo konserwatywnego rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Z okazji Święta Niepodległości Stanów Zjednoczonych 4 lipca nagraliśmy specjalne życzenia dla Amerykanów, które dotarły do Białego Domu. Zobacz wersję z angielskimi napisami.

W czasie wakacji do naszej redakcji dołączyło kilkunastu nastoletnich praktykantów, co zaowocowało nowymi projekcjami medialnymi. Oto przykład – wzruszający klip ku pamięci Powstańców Warszawskich.

Z pomocą praktykantów rozpoczęliśmy program IPP KIDS dla dzieci z Polski i Polonii mieszkającej na całym świecie. Dzieci uczciły pamięć Powstańców Warszawskich pracami artystycznymi.

Przez cały lipiec wiernie wspieraliśmy protestujących w Hongkongu i prześladowanych za wiarę w Chrystusa w Chinach. Nagraliśmy kilka wywiadów z hongkońskim dziennikarzem Chapmanem Chenem oraz pastorem Bobem Kraftem, który dał wspaniałe świadectwo, jak ważna jest nasza pomoc dla Hongkongu w ramach akcji #FreeHongKong.

21 lipca zaangażowaliśmy się w międzynarodowy protest #StandWithUighurs #WhiteBlue19, by upomnieć się o prześladowanych Ujgurów. Według szacunków ONZ w obozach koncentracyjnych w komunistycznych Chinach zamkniętych jest nawet 3 miliony Ujgurów.

Klub naszej telewizji w Londynie przeprowadził wywiad z Brytyjczykiem Jackiem Fairweatherem, autorem książki „The Volunteer” o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim, który dobrowolnie poszedł do obozu w Auschwitz i zorganizował tam ruch oporu. Zobacz wywiad w wersji polskiej i angielskiej.

W tym miesiącu zacieśnialiśmy współpracę z John Birch Society i Prager University. Na naszym kanale znajdziecie dwa wywiady z Dennisem Pragerem oraz wykłady Artura Thompsona (cz. 1  i cz. 2 ) i Martina Ohlsona  z JBS.

Na naszym kanale opublikowaliśmy filmową relację z V Zjazdu Klubów Idź Pod Prąd „Wybierz wolność!” (https://www.youtube.com/watch?v=rNL_Wc7LS7I&t=50s) z angielskimi napisami oraz relację z chrztów kolejnych żołnierzy Jezusa Chrystusa w ramach projektu Megakościoł: https://www.youtube.com/watch?v=7ntYuh66isM.

W lipcu mieliśmy okazję ochrzcić naszych widzów z Kanady i Holandii. Chwała Bogu!

Udało nam się również porozmawiać z Andrew Tuckerem, radcą prawnym European Coalition for Israel o tym, dlaczego trzeba wspierać Izrael, jak rozwiązać konflikt z Palestyńczykami.

Pod koniec lipca do druku poszła książka „Trudne wersety” autorstwa pastora Pawła Chojeckiego, w której pastor szczegółowo analizuje kilkadziesiąt wersetów używanych przez wrogów nauki o wiecznym bezpieczeństwie nowonarodzonych. W Polsce większość członków kościołów protestanckich nie wierzy w wieczne bezpieczeństwo chrześcijan. Myślą, że mogą utracić zbawienie, jeśli przestaną spełniać pewne warunki. Jest to pozostałość katolickiego myślenia.

Sprawy do modlitwy:

– Rozpoczynamy letni obóz projektu ewangelizacji Polski pod nazwą Megakościół. Po raz pierwszy organizujemy letnią tygodniową imprezę na taką skalę, przyjedzie ponad 200 osób.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here