#Megakosciol #IPPTV

NEWSLETTER MEGAKOŚCIOŁA LIPIEC 2018

https://issuu.com/idzpodprad/docs/newsletter_lipiec_2018

Ukazał się nowy numer miesięcznika Idź Pod Prąd. Jeśli chcielibyście lepiej zrozumieć historię i teraźniejszość Polski, zachęcamy do przeczytania artykułu redakcyjnego pastora Pawła Chojeckiego Drugi chrzest Polski – mrzonki wariatów czy ostatnia szansa dla Polaków?”: https://idzpodprad.pl/blog/pawel-chojecki/drugi-chrzest-polski-mrzonki-wariatow-czy-ostatnia-szansa-dla-polakow/

By uczcić pamięć Powstania Warszawskiego – jednej z największych i najdłużej trwających bitew II wojny światowej, zorganizowaliśmy wycieczkę szlakiem bojowym jednego z oddziałów, a oprowadzał nas tym szlakiem dr Olgierd Kaltenberg (urodzony w 1935 w Warszawie, obecnie mieszkający w Teksasie), którego stryj był członkiem tego oddziału. W wycieczce brało udział ponad 50 osób.

Z tej okazji nasza młodzież nagrała też klip „Młodzi dla Powstańców Warszawskich!” / Warsaw Uprising: Teens honor the Insurgents

Materiał w wersji polskiej i angielskiej: https://youtu.be/JVj7cIFnwLE

Wspierana przez Telewizję Idź Pod Prąd polska oszczepniczka Marcelina Witek podczas Mistrzostw Polski w Lublinie ponownie zajęła 1. miejsce.

W lipcu pastor Paweł Chojecki z grupą misyjną odwiedził kolejne grupy biblijne w Warszawie i w Białymstoku. Powstają nowe grupy biblijne za granicą: w Dublinie i w Belfaście.

Sprawy do modlitwy

Prosimy o modlitwę za sierpniowy obóz kościoła w Lublinie i dwa turnusy dla nowych wierzących z grup biblijnych, szczególnie za małżeństwa o niewielkim stażu w Chrystusie, by mieli odwagę wprowadzić zmiany potrzebne w ich życiu małżeńskim i rodzinnym.

Pojawiła się dobra oferta kupna nieruchomości i stoimy przed wyzwaniem zebrania funduszy lub uzyskania kredytu (okazało się, że polskie banki nie mają oferty kredytowej dla kościołów, ponieważ kościół katolicki jest hojnie dotowany przez polski rząd i Unię Europejską, stąd nie potrzebuje kredytów).

#Megakosciol #IPPTV