Newsletter Megakościoła Czerwiec 2020

W czerwcu odbył się VI Zjazd Klubów Idź Pod Prąd „WOLNOŚĆ vs. KOMUNIZM”. Zjazd przebiegał w dwóch turach.

Pierwsza część obejmowała prelekcje mówców z zagranicy, którzy zaangażowani są w walkę z ekspansją chińskiego komunizmu. W naszej konferencji wzięli udział:

Otrzymaliśmy również przesłanie dla uczestników zjazdu od Erica Hovinda z Creation Today oraz amerykańskiego pastora Boba Krafta zaangażowanego w walkę o wolność Hongkongu.

Druga część Zjazdu była poświęcona polepszeniu funkcjonowania Klubów Idź Pod Prąd. Poprowadził ją Arthur Thompson, szef największej antykomunistycznej organizacji świata John Birch Society, który po raz czwarty gościł na Zjeździe IPP.

Nowością była międzynarodowa debata na żywo, w której brali udział przedstawiciele Stanów Zjednoczonych, Hongkongu i Polski.

Ze względu na pandemię chińskiego wirusa pierwszy raz w historii spotkaliśmy się tylko przez Internet. W zjeździe wzięło udział ponad 400 osób. Zobacz najlepsze momenty VI Zjazdu Klubów Idź Pod Prąd:

Po ostatnim ataku, pochodzącym także ze środowisk chrześcijańskich, na prezydenta Donalda Trumpa za zdjęcie z Biblią na tle kościoła, pastor Paweł Chojecki rozpoczął w mediach społecznościowych akcję #ChristiansForUSA. Dołączyło do niej już kilkaset osób z różnych krajów, m.in. z Polski, Stanów Zjednoczonych i Niemiec, a także dr Enver Tohti, chiński transplantolog, bohater filmu „Trudno uwierzyć”.

Na urodziny prezydenta Donalda Trumpa wyprodukowaliśmy specjalny klip, który został przekazany bezpośrednio do biura prezydenta USA. Zachęcamy Was, abyście dołączyli do akcji #ChristiansForUSA i przesłali swoje zdjęcie z Biblią na adres: kontakt@idzpodprad.pl

Jako pierwszej polskiej telewizji wywiadu udzielił nam chiński multimilioner Jimmy Lai, który uciekł do Hongkongu, a dziś jest jednym z głównych hongkońskich potentatów medialnych oraz bardzo zaangażowanym działaczem na rzecz wolności tego kraju.

W rozmowie z Telewizją Idź Pod Prąd powiedział:

„Co tak naprawdę mamy bez rządów prawa i wolności? Przecież nie jesteśmy zwierzętami. Mamy wartości, mamy duszę. Potrzebujemy wolności, by żyć”.

Nauczania pastora Pawła Chojeckiego z cyklu „Jak wypędzić komunistów z kościołów?” publikowane są z angielskim lektorem przez chrześcijan z Irlandii.

Jeden z członków naszej redakcji, Korneliusz Kopeć, licealista, świadomie wybrał bojkot matury ze względu na zagrożenie własnego zdrowia i zdrowia swoich bliskich chińskim koronawirusem. Wypowiadał się na ten temat w programach naszej telewizji. O sprawie mówiły Wirtualna Polska i TVN.

W Polsce sytuacja Kościoła katolickiego ulega dramatycznej zmianie. W wyniku ujawnienia afer pedofilskich i przerwania zmowy milczenia rządu i mediów, papież wypędził z diecezji jednego z biskupów podejrzanych o tuszowanie pedofilii i zapowiedział następne działania. Polacy, by dotrzeć do papieża, wykupili ogłoszenie w rzymskiej gazecie „La Repubblica”. Nasza telewizja często podnosi ten temat i zaprasza gości zajmujących się walką z ukrywaniem pedofilii w kościele.

W ramach projektu Megakościół zakończyliśmy trzeci rok akademicki dotyczący historii Kościoła. Kurs przeprowadził Andreas Stutz z Israel College of the Bible. Prosimy Was o modlitwę w sprawie uruchomienia szkoły biblijnej jako pierwszego wydziału przyszłego uniwersytetu – o dobre pomysły i Boże błogosławieństwo w ich realizacji.

Finiszujemy z przygotowaniem nowego studia telewizyjnego, które wraz z reżyserką będzie miało powierzchnię około 130 m². Za kilka tygodni planujemy jego inaugurację. Módlcie się, by bezpiecznie udało się przeprowadzić do końca wszystkie prace oraz by nowe studio mocno podniosło jakość naszej telewizji.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Bogu oraz naszym widzom. Już od półtora roku co miesiąc ponad 1000 widzów wspiera nasz projekt. Chwała Bogu!

newsletter-Megakościół-czerwiec2020-3