Newsletter Megakościoła Maj 2020

Prezydent USA Donald Trump – w niecałe dwa miesiące po naszej petycji o pociągnięcie komunistycznych Chin do odpowiedzialności za rozprzestrzenienie koronawirusa – ogłosił szereg działań w odpowiedzi na agresywne zachowanie ChRL oraz stwierdził, że Chiny są winne pandemii koronawirusa. Zobacz przemówienie z polskim lektorem:

Greta Samuel, polska ilustratorka współpracująca z naszą telewizją i Kościołem Nowego Przymierza w Lublinie, zaczęła dostawać pogróżki od komunistów chińskich, kiedy opublikowała swoją ilustrację na temat koronawirusa i Chin. Równolegle londyński pracodawca artystki wdrożył wobec niej postępowanie dyscyplinarne, gdy Greta odmówiła usunięcia ilustracji ze swojego prywatnego konta na portalu Behance.net. Dzięki akcji środowiska Telewizji Idź Pod Prąd #SupportGreta oraz wsparciu zagranicznych mediów i internautów z całego świata londyński pracodawca wycofał się i postępowanie dyscyplinarne wobec polskiej chrześcijanki zostało zawieszone. O sprawie prześladowania artystki za jej twórczość informowały zagraniczne media z USA, Tajwanu, Hongkongu i Wielkiej Brytanii, jednak żadne polskie medium, oprócz naszej redakcji, nie zainteresowało się tematem.

W naszej telewizji wystąpili m.in.: prof. James Tour, światowej sławy chemik, Jennifer Zeng, dziennikarka chińskiego pochodzenia z Nowego Jorku, David Matas, prawnik i działacz na rzecz praw człowieka, współautor raportu Kilgour-Matas na temat przymusowego pobierania narządów w komunistycznych Chinach, Joshua Philipp amerykański dziennikarz z „Epoch Times” oraz dr Anders Corr, analityk wywiadu wojskowego USA, publicysta „Journal of Political Risk”.

16 maja miała miejsce premiera drugiego już filmu braci Sekielskich o pedofilii w Kościele katolickim w Polsce pt. „Zabawa w chowanego”. Film ten obejrzało wiele milionów Polaków. Udało się nam przeprowadzić wywiad z jego producentem Markiem Sekielskim:

 

oraz bohaterem, pokrzywdzonym przez księdza pedofila, który na antenie naszej telewizji stwierdził, że już nie czuje się ofiarą i domaga się sprawiedliwości. Naszym gościem był również Ekke Overbeek, holenderski dziennikarz mieszkający w Polsce, który jako pierwszy zbadał sprawę pedofilii wśród polskich duchownych katolickich. W maju rozpoczęliśmy też nowy program z byłymi katolikami „Ostatnia spowiedź”, pierwszy odcinek obejrzało 20 000 osób.

Lewicowe Stowarzyszenie Nigdy Więcej w raporcie „Wirus nienawiści: Brunatna Księga czasu epidemii” nazwało Telewizję Idź Pod Prąd i Kościół Nowego Przymierza w Lublinie sektą oraz skrajną prawicą. Raport zacytowała m.in. „Gazeta Wyborcza”, główna gazeta liberalna w Polsce. Zaatakowano również naszą korespondentkę na Tajwanie Hannę Shen oraz redakcję „Epoch Times” i ruch Falun Gong. Po naszym żądaniu sprostowania zmieniono określenie „sekta” na „grupa religijna”. Równocześnie telewizja publiczna już po raz drugi nazwała nasz kościół sektą.

Dziękujemy za Wasze modlitwy. W maju rozpoczęliśmy wyposażanie nowego studia. Chcemy zakończyć budowę w czerwcu. Jesteśmy wdzięczni Bogu za stałe błogosławieństwo finansowe, w maju znów wsparło nas ponad 1000 darczyńców!
Rozpoczęliśmy nowy program dla dzieci „Klub badaczy historii”. Pierwszy odcinek dotyczy Sumerów:

 

Celem programu jest pokazanie w lekkiej i przystępnej dla najmłodszych formie, jak współczesna wiedza przenika się z informacjami zawartymi w Biblii.

Dzięki uprzejmości organizacji mesjanistycznych Żydów Tree of Life w Izraelu opublikowaliśmy kolejną sondę ich autorstwa, tym razem „Zakazany rozdział: Izajasz 53 w Hebrajskiej Biblii”.

 

W polskiej wersji językowej materiał ma już ponad 60 000 wyświetleń. Pierwszą część sondy zobaczyło na naszym kanale ponad 150 000 osób!

Na początku maja zorganizowaliśmy II Międzynarodową Konferencję Kreacjonistyczną. Już teraz możecie zobaczyć najciekawsze momenty oraz wrażenia uczestników Konferencji z Erikiem Hovindem, współtwórcą filmu “Genesis. Raj utracony”, dyrektorem Creation Today, oraz Helmutem Welke – założycielem i prezydentem Quad City Creation Science Association. Materiał jest dostępny w polskiej i angielskiej wersji językowej:

Sprawy do modlitwy:
– O wysokie morale chrześcijan w Polsce pomimo ograniczonych możliwości osobistego kontaktu, o wytrwałość w tych trudnościach.

newsletter-maj-2020-Megakościół