Newsletter Megakościoła Kwiecień 2020

Ostatniego dnia kwietnia rozpoczęliśmy II Międzynarodową Konferencję Kreacjonistyczną w projekcie Megakościół. Gościem I Konferencji w 2018 roku był prof. Terry Mortenson z Answers in Genesis. Tym razem głównym mówcą był Eric Hovind, dyrektor Creation Today i współtwórca filmu „Genesis. Raj utracony”. Wystąpił też inżynier Helmut Welke, założyciel i prezydent organizacji Quad-City Creation Science Association. Konferencja zakończyła się 3 maja. Pomimo ograniczeń i epidemii była to największa konferencja kreacjonistyczna w historii Polski – wzięło w niej udział ponad 350 zarejestrowanych uczestników! Szczególnie cieszy nas to, że uczestniczyło w niej ponad 100 osób spoza środowiska Idź Pod Prąd, w tym z innych kościołów chrześcijańskich w Polsce. Pięć lat temu w czerwcu 2015 r. po raz pierwszy byliśmy w Stanach Zjednoczonych, gościliśmy wtedy u Państwa Hovindów w Pensacoli na Florydzie. Widzieliśmy prace nad filmem „Genesis. Raj utracony”. Z wielką wdzięcznością wspominamy tamtą wizytę i cieszymy się, że do dziś wydaje tak wspaniałe owoce! Umieściliśmy film „Genesis. Raj utracony” na platformie Vimeo, gdzie można wypożyczyć albo kupić ten film. TUTAJ INSTRUKCJA

Choć nie możemy organizować projekcji filmowych, to Bóg daje nowe sposoby docierania do ludzi z prawdą o stworzeniu i ewangelią o zbawieniu w Jezusie Chrystusie.
Prosimy o modlitwę o owoce naszej konferencji zarówno w polskich kościołach, jak i wśród niewierzących.

Nasza petycja do prezydenta Donalda Trumpa o pociągnięcie chińskiego rządu do odpowiedzialności za koronawirusa odniosła wielki sukces – zebraliśmy 100 000 podpisów na tydzień przed wymaganym czasem! Odnieśli się do niej politycy, dziennikarze oraz prawnicy z USA, Japonii, Indii, Tajwanu i Hongkongu. Cieszymy się, że prezydent Donald Trump zmienił narrację – ostro oskarża Chiny o zarażenie świata koronawirusem i oficjalnie domaga się reparacji. Chwała Jezusowi!

Mamy kolejne tłumaczenia ulotki „Koronawirus. I co teraz?”! Ulotkę znajdziecie na stronie megachurch.pl w wersjach: angielskiej, francuskiej, hiszpańskiej, holenderskiej, niemieckiej, rosyjskiej, szwedzkiej, włoskiej oraz hebrajskiej. W tym miesiącu opublikowaliśmy również animację ulotki po rosyjsku i hebrajsku. W sumie po polsku obejrzało ją prawie 600 000 osób!

W kwietniu ożywiły się nasze relacje z mediami i politykami z Czech. Miało to związek z tym, że szef czeskiego senatu, Jaroslav Kubera, został zamordowany, o co podejrzewa się komunistów chińskich i ich rosyjskich pomocników, a kolejny zabójca przyjechał do Pragi, by zamordować burmistrza Pragi Zdenka Hriba i starostę jednej z praskich dzielnic Ondřeja Kolářa, którzy odważnie sprzeciwiają się komunizmowi chińskiemu i pozostałościom wpływu Rosji w Czechach. Obaj politycy zostali objęci ochroną policji. Jeden z nich, Ondřej Kolář, zgodził się na rozmowę w naszej telewizji. Wywiadu udzielił nam też czeski eurodeputowany Tomáš Zdechovský. Módlcie się, by te kontakty zaowocowały duchowym żniwem i kościelną współpracą polsko-czeską.

Nasza ilustratorka Greta Samuel zaczęła otrzymywać groźby i przekleństwa napływające z chińskich kont na portalu Behance pod grafiką „Made in China. No thanks” będącej ilustracją akcji internetowej #NieKupujęChińskiego.

Środowisko Telewizji Idź Pod Prąd jako pierwsze podziękowało narodowi i władzom Tajwanu za podarowanie sprzętu ochronnego przeciw wirusowi KPCh (CCP Virus). Zostało to odnotowane na Tajwanie przez Biuro Prezydent Tajwanu Tsai Ing-wen. Wstydem dla Polaków jest fakt, że polski rząd, przyjmując tę pomoc i wysyłając po raz pierwszy w historii samolot rządowych linii lotniczych do Tajpej, wciąż nazywa Tajpej jako część Chin, odmawiając Tajwanowi prawa do niepodległości. Nasze środowisko wydało w tej sprawie specjalne oświadczenie:

Tajwan pomaga Polsce przy pandemii. A rząd PiS obraża, nazywając częścią komunistycznych Chin!

Jako Kościół Nowego Przymierza w Lublinie wystosowaliśmy pozew przeciw Komunistycznej Partii Chin za utrudnienia w życiu Kościoła spowodowane pandemią wirusa z Chin. Prawdopodobnie jesteśmy pierwszym kościołem na świecie, który zdecydował się na taki krok.

Zrobiliśmy duży krok w kierunku ewangelizacji liberalnych katolików zgromadzonych wokół popularnego w Internecie księdza dominikanina, wzorującego się na papieżu Franciszku. Dominikanin ten perfidnie manipuluje Biblią i prawdą, zwodząc katolików, a także część ekumenicznych protestantów. Program na jego temat obejrzało 60 000 osób, łącznie pod wszystkimi programami było ponad 1000 komentarzy. Módlcie się o to, by Jezus otworzył oczy tym biednym, zwiedzionym katolikom, którzy żyją w poczuciu samosprawiedliwości.

W kwietniu Radio Idź Pod Prąd, które nadaje 24 godziny na dobę, wzbogaciło się o kilka nowych audycji. Szczególnie cieszy nas wieczorna audycja dla dzieci.

Nasz kanał na Youtube (poprzedni został zablokowany) ma już 30 000 subskrypcji i łącznie ponad 20 000 000 wyświetleń filmów.

Widać duże zainteresowanie ewangelią w środowisku polskich muzyków i miłośników muzyki rap. Wielu z nich ogląda naszą telewizję. W tym miesiącu przeprowadziliśmy wywiady z dwoma raperami, którzy otwarcie przyznają się do Jezusa. Módlcie się, by ewangelia dotykała serc szczególnie młodych ludzi.

Sprawa do modlitwy:

• W maju chcielibyśmy uruchomić nowe studio. Módlcie się, by pomimo pandemii udało się dokończyć niezbędne prace.

newsletter-kwiecień-2020-pl