Na pewno masz jakieś zdanie na temat Boga. Czy wiesz jednak, co Bóg myśli o TOBIE?

0
46

Kliknij TUTAJ, aby pobrać ulotkę w formacie PDF

Na pewno masz jakieś zdanie na temat Boga. Czy wiesz jednak, co Bóg myśli o TOBIE?

Nie znajdziesz obiektywnej oceny siebie ani patrząc w lustro, ani pytając innych ludzi. Przeczytaj raczej, co mówi o tobie Bóg przez słowa Biblii.

W oczach Boga jesteś grzesznikiem, czyli osobą zbuntowaną wobec Niego.

Wszyscy zgrzeszyli i są pozbawieni Bożej chwały. (List do Rzymian 3:23)

Bóg nienawidzi każdego grzechu i każdy z nich podlega surowej karze.

Zapłatą za grzech jest śmierć. (List do Rzymian 6:23)

Bóg nie chce jednak, aby ktokolwiek został potępiony. Posłał na świat Syna, Jezusa Chrystusa, który – chociaż sam niewinny – umarł na krzyżu, płacąc karę należną tobie.

Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przyprowadzić do Boga. (1 List Piotra 3:18)

On umorzył nasze długi, całą listę niespełnionych zobowiązań – skończył z nimi, gdy przygwoździł je do krzyża. (List do Kolosan 2:14)

Jedynym sposobem, aby otrzymać przebaczenie od Boga, jest zaufanie temu, co Jezus zrobił na krzyżu. Przeciwieństwem takiego zaufania jest pokładanie nadziei we własnych dobrych czynach, religijności oraz pośrednictwie lub zasługach innych ludzi – tak żywych, jak i martwych. To wszystko jednak nic nie znaczy, jeśli chodzi o nasze zbawienie. Liczy się tylko ofiara Jezusa złożona za nasze grzechy raz na zawsze.

Dziś Bóg chce ci okazać łaskę, czyli wybaczyć ci pomimo tego, jak żyjesz.

Gdyż z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga. Nie stało się to dzięki uczynkom, aby się ktoś nie chlubił. (List do Efezjan 2:8-9)

Jeśli zgadzasz się z Bożą oceną twojego życia i wierzysz, że ratunek od potępienia jest niezasłużonym darem, wyraź to Bogu w słowach, na przykład takich jak te:

Boże, zgadzam się z Twoją oceną: jestem grzeszną, zbuntowaną przeciwko Tobie osobą. Nienawidzę jednak zła, które czynię. Wiem, że sprawiedliwie zasługuję na potępienie. Wybacz mi. Wierzę, że Twój Syn zapłacił na krzyżu karę, która należała się mnie. Jezu, od teraz chcę żyć z Tobą i postępować zgodnie z Twoją wolą, z wdzięcznością za wieczne życie, które się dla mnie dziś zaczęło.

Przyjąłeś/przyjęłaś przebaczenie od Boga? Poznaj innych chrześcijan – ludzi kochających Jezusa, wdzięcznych Mu i żyjących dla Niego. Czekamy na ciebie.

Masz wciąż pytania i wątpliwości? Spotkajmy się i porozmawiajmy.

kontakt@megakosciol.pl
+48 533 906 230

Oglądaj nas w Idź Pod Prąd TV